Մղեր Գրիգորյանն ու Արի Լայթսթոունը քննարկել են TRIPP նախագիծը
Ավելի վաղ, օգոստոսի 5-ին, Հայաստանի փոխվարչապետ Մղեր Գրիգորյանը ընդունել է ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Արի Լայթսթոունին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Trans-Caspian Enterprises-ի հիմնադիր և նախագահ Կոնստանտին Սոկոլովը և ԱՄՆ-ի Հայաստանում ժամանակավոր հավատարմատար Դավիդ Ալլենը:
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, փոխվարչապետը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին ձեռք բերված համաձայնությունների կարևորությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են TRIPP նախագծի իրականացման կարևորությունը և ներկայացրել են դրա շրջանակներում իրականացվող աշխատանքները:

5 августа вице-премьер Армении Мгер Григорян принял старшего советника специального посланника США по миротворческим миссиям Ари Лайтстоуна. На встрече также присутствовали основатель и президент Trans-Caspian Enterprises Константин Соколов и временный поверенный в делах США в Армении Дэвид Аллен.
Как сообщает пресс-служба правительства, приветствуя гостей, вице-премьер подчеркнул важность соглашений, достигнутых 8 августа 2025 года, для обеспечения мира и стабильности в регионе.
В ходе встречи стороны обсудили проект TRIPP и важность его реализации, а также рассказали о работе, проводимой в рамках реализации данного проекта.