Մղեր Գրիգորյանն ու Արի Լայթսթոունը քննարկել են TRIPP նախագիծը
Ավելի վաղ, օգոստոսի 5-ին, Հայաստանի փոխվարչապետ Մղեր Գրիգորյանը ընդունել է ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Արի Լայթսթոունին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Trans-Caspian Enterprises-ի հիմնադիր և նախագահ Կոնստանտին Սոկոլովը և ԱՄՆ-ի Հայաստանում ժամանակավոր հավատարմատար Դավիդ Ալլենը:
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, փոխվարչապետը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել 2025 թվականի օգոստոսի 8-ին ձեռք բերված համաձայնությունների կարևորությունը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են TRIPP նախագծի իրականացման կարևորությունը և ներկայացրել են դրա շրջանակներում իրականացվող աշխատանքները:

On August 5, Armenian Deputy Prime Minister Mger Grigoryan met with Ari Lightstone, Senior Advisor to the U.S. Special Envoy for Peacekeeping Missions. The meeting was also attended by Konstantin Sokolov, Founder and President of Trans-Caspian Enterprises, and David Allen, the U.S. Chargé d'Affaires in Armenia.
According to the government press service, the Deputy Prime Minister welcomed the guests and emphasized the importance of the agreements reached on August 8, 2025, for ensuring peace and stability in the region.
During the meeting, the parties discussed the importance of the TRIPP project and shared information about the work being carried out within the framework of its implementation.