Մգեր Անանյան մտել է Յունիբանկի վարչություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Յունիբանկի խորհրդի որոշմամբ, Մգեր Անանյանը նշանակվել է առաջին փոխնախագահի պարտականությունները կատարող:
Մգեր Անանյանը ունի 30 տարվա փորձ ֆինանսական և բանկային ոլորտում: Նա աշխատել է մի շարք ղեկավար պաշտոններում ֆինանսական հաստատություններում և Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում: 1996-2003 թվականներին աշխատել է մի շարք հայկական բանկերում, այդ թվում՝ Արմէկոնբանկ, Արմագրոբանկ և Յունիբանկ: 2020-2026 թվականներին ղեկավարել է Արաратբանկը, զբաղեցնելով գործադիր տնօրենի և վարչության նախագահի պաշտոնները:
Մգեր Անանյանի երկարամյա մասնագիտական փորձն ու կառավարման հմտությունները կնպաստեն Յունիբանկի հետագա զարգացմանը և երկարաժամկետ նպատակների հասնելուն:

ЕРЕВАН, 7 августа. /АРКА/. Решением Совета ОАО «Юнибанк» от 3 августа 2026 года Мгер Ананян назначен исполняющим обязанности первого заместителя председателя Правления.
Мгер Ананян обладает более чем 30-летним опытом работы в финансово-банковской сфере. За годы профессиональной деятельности он занимал ряд руководящих должностей в финансовых учреждениях и системе государственного управления Армении. В 1996–2003 годах работал в ряде армянских банков, включая Армэкономбанк, Армагробанк и Юнибанк. В 2020–2026 годах возглавлял ОАО «Араратбанк», занимая должность исполнительного директора, председателя Правления.
Многолетний профессиональный опыт и управленческие навыки Мгера Ананяна будут способствовать дальнейшему развитию Юнибанка и достижению его долгосрочных целей.