Metaplanet-ի CEO Սայմոն Գերովիչը հայտարարել է, որ ընկերությունը չի վաճառել որևէ բիթքոյն և դեռևս պահում է 43,000 BTC, չնայած վերջին ժամանակներում տեղի ունեցած մեծ օն-չեյն շարժումներին:
Գերովիչը պարզաբանել է, որ 5,014 BTC-ի փոխանցումը, որը գնահատվում է մոտ 320 միլիոն դոլար, եղել է սովորական տեղափոխում պահեստային հասցեների միջև:
«Մենք 24 ժամվա ընթացքում 5,014 BTC փոխանցեցինք Metaplanet-ի պահեստային հասցեների միջև: Սա սովորական պահեստային գործողություն էր: Ոչ մի բիթքոյն չի վաճառվել, և մեր պահուստները մնում են 43,000 BTC»,- ասել է Գերովիչը:
Չորեքշաբթի օրը, տվյալների հետևման ընկերությունները նշեցին 5,014 BTC-ի շարժումը, որը գնահատվում էր 320 միլիոն դոլար, ընկերության հետ կապված դրամապանակներից: Սա առաջացրեց խոսակցություններ, որ ընկերությունը պատրաստվում էր վաճառել այդ մետաղադրամները:
Դիտարկվում են թվային ակտիվների գանձարանային ընկերությունները, որոնց թվում է նաև Strategy (MSTR), քանի որ ներդրողները ուշադիր հետևում են այս մեծ կորպորատիվ պահողներին, որոնք կարող են կրճատել իրենց դիրքերը՝ շահույթ ստանալու կամ հաշվեկշռի ռիսկերը կառավարելու նպատակով:

Metaplanet's CEO Simon Gerovich stated that the company has not sold any bitcoin and still holds 43,000 BTC despite recent large on-chain movements.
Gerovich explained that the transfer of 5,014 BTC, worth about $320 million, was a routine shift between custodial addresses.
“We transferred 5,014 BTC between Metaplanet custodial addresses over the past 24 hours. This was a routine custody operation. No bitcoin was sold, and our holdings remain 43,000 BTC,” Gerovich said.
On Wednesday, data tracking firms flagged the movement of 5,014 BTC, worth $320 million at the going spot price, from wallets linked to the firm. That sparked speculation the firm was preparing to sell those coins.
The so-called digital asset treasury firms, led by industry giant Strategy (MSTR), have come under the microscope recently as investors watch for any sign of these major corporate holders trimming their positions to lock in gains or manage balance sheet risk.