Բռնցքամարտի նախկին գործադիր Մեթ Զեյմսը նշանակվել է Սոցիալական ապահովության վարչության խորհրդատու, ինչպես տեղեկացնում է CNBC:
Զեյմսը սկսում է իր աշխատանքը երկուշաբթի օրը Բալթիմորի Սոցիալական ապահովության վարչության կենտրոնակայանում, որտեղ արդեն տեղադրվել է նրա անունը կրող գրասենյակի պլակատ:
Նա անվճար խորհրդատվական պաշտոն է ստանձնում՝ օգնելու իր նախկին գործընկեր Ֆրանկ Բիսիգանոյին, ով անցյալ տարի նշանակվել է Սոցիալական ապահովության հանձնակատար:
Զեյմսը, ով նախկինում եղել է JPMorgan Chase-ի գործադիր տնօրեն, հայտնի է դարձել բանկի $6 միլիարդ «Լոնդոնյան կղզու» խնդրի լուծման մեջ:
Նա ղեկավարել է տեխնոլոգիական և ծախսերի կրճատման ծրագրեր, իսկ 2017 թվականին հեռացել է բանկից:
Զեյմսը նաև եղել է Cerberus մասնավոր կապիտալի ընկերության նախագահ, որտեղ վերահսկել է տեխնոլոգիական ներդրումները:
Սոցիալական ապահովության վարչությունը, որը հիմնված է հին տեխնոլոգիական համակարգերի վրա, սպասվում է, որ մոտ 10 տարվա ընթացքում կվերջանա իր վստահության հիմնադրամը:

Мэтт Зеймс назначен советником Администрации социального обеспечения
Бывший исполнительный директор JPMorgan Мэтт Зеймс назначен советником Администрации социального обеспечения, как сообщает CNBC:
Зеймс начнет свою работу в понедельник в штаб-квартире Администрации социального обеспечения в Балтиморе, где уже установлена табличка с его именем:
Он займет неоплачиваемую консультативную должность, чтобы помочь своему бывшему коллеге из JPMorgan Франку Бисигано, который стал комиссаром Администрации социального обеспечения в прошлом году:
Зеймс, который ранее был операционным директором JPMorgan Chase, стал известен благодаря помощи в решении проблемы банка в размере 6 миллиардов долларов, известной как "Лондонский кит":
Он возглавлял технологические и проекты по сокращению затрат, а в 2017 году покинул банк:
Зеймс также был президентом частной инвестиционной компании Cerberus, где контролировал технологические инвестиции:
Администрация социального обеспечения, которая полагается на устаревшие технологические системы, ожидается, что исчерпает свой трастовый фонд менее чем через десять лет: