Մեսրոպ Առաքելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Հայփոստի տնօրենի աշխատավարձի հարցին, նշելով, որ հանրությունը տեղեկացել է, որ տնօրենը ստանում է ամսական 10,000 դոլար աշխատավարձ:
«Եթե Հայփոստի տնօրենը լիներ ոչ թե այդ պատգամավորի կինը, այլ մեկ այլ պատգամավորի քեռակինը, ապա մենք այդպես էլ չէինք իմանա, թե նա ինչքան աշխատավարձ է ստանում»,- գրել է նա:
Առաքելյանը նաև ընդգծել է, որ նմանատիպ տեղեկություններ չեն հասանելի այլ պետական ընկերությունների ղեկավարների մասին, ինչպիսիք են օրինակ, 300 մլն դոլար շրջանառություն ունեցող հիմնադրամների ղեկավարները:

Месроп Аракелян в своем Facebook-аккаунте прокомментировал вопрос зарплаты директора Haypost, отметив, что общественность узнала, что директор получает 10,000 долларов в месяц:
«Если бы директор Haypost была не женой этого депутата, а другой тетей депутата, мы бы так и не узнали, сколько она получает», - написал он:
Аракелян также подчеркнул, что подобная информация недоступна о других руководителях государственных компаний, таких как, например, руководители фондов с оборотом 300 миллионов долларов: