Մենք վաճառելու ենք 135 բաժնետոմս Corning-ից մոտ 148 դոլարով յուրաքանչյուրի համար: Երեքշաբթի օրվա առևտրից հետո Jim Cramer's Charitable Trust-ը կունենա 395 բաժնետոմս GLW, ինչը կրճատում է դրա քաշը պորտֆելում 2%-ից 1.5%: Մենք օգտագործում ենք երեքշաբթի օրվա տեխնոլոգիական բաժնետոմսերի աճը՝ ևս մեկ վաճառք կատարելու համար AI ենթակառուցվածքի անվան տակ: Սա համահունչ է այն խաղի պլանին, որը մենք ներկայացրել ենք երկուշաբթի օրվա առավոտյան հանդիպման ժամանակ:
Ինչպես մանրամասնեցինք երկուշաբթի, Տեխասի և Պենսիլվանիայի նահանգների governors-ը անցել են ավելի խիստ դիրքորոշման՝ տվյալ կենտրոնների զարգացման դեմ: Նախկինում երկու governors-ը աջակցում էին AI տվյալ կենտրոնների ներդրումների իրենց նահանգներում: Դա փոխվել է անցած ամսվա ընթացքում: Այժմ Տեխասի նահանգապետ Գրեգ Աբբոթը ասում է, որ տվյալ կենտրոնների ընկերությունները, որոնք չափազանց արագ են մուտք գործում համայնքներ, որոնք չունեն աջակցություն, «նրանց սեփական գերեզմանը են փորել»: Նախորդ շաբաթ Պենսիլվանիայի նահանգապետ Ջոշ Շապիրոն հրաման է ստորագրել, որը պահանջում է ավելի խիստ չափանիշներ շինարարական նախագծերի համար:
Մենք չենք կարծում, որ այս խիստ խոսակցությունները կթուլանան մինչև միջանկյալ ընտրությունները, ինչը ստեղծում է արագության խոչընդոտ տվյալ կենտրոնների կառուցման համար: Մեր մի քանի դիրքերից մեծ շահույթներ պաշտպանելու համար, մենք երկուշաբթի կրճատեցինք մեր Broadcom դիրքը կեսով, մինչդեռ գրանցելով մեծ շահույթ:
Երբ խմբի բաժնետոմսերը երեքշաբթի վերականգնվում էին, մենք կատարեցինք Corning-ի վաճառքը, realizing 74%-ի շահույթ, որը ձեռք է բերվել 2025 թվականի հոկտեմբերին:

Мы продаем 135 акций Corning примерно по 148 долларов за каждую. После торговли во вторник благотворительный фонд Джима Крамера будет владеть 395 акциями GLW, что снизит его долю в портфеле с 2% до 1,5%. Мы используем рост акций технологий во вторник, чтобы совершить еще одну продажу акций инфраструктуры ИИ. Это соответствует плану, который мы изложили на утреннем заседании в понедельник.
Как мы подробно описали в понедельник, губернаторы Техаса и Пенсильвании перешли к более жесткой позиции против разработчиков дата-центров. Ранее оба губернатора были сторонниками инвестиций в дата-центры ИИ в своих штатах. Это изменилось за последний месяц. Теперь губернатор Техаса Грег Эбботт говорит, что компании, работающие в области дата-центров, которые слишком быстро входят в сообщества, не имеющие поддержки, «вырыли себе могилу». На прошлой неделе губернатор Пенсильвании Джош Шапиро подписал указ, требующий более строгих стандартов для строительных проектов.
Мы не думаем, что эта жесткая риторика ослабнет до промежуточных выборов, создавая препятствия для строительства дата-центров. Чтобы защитить некоторые из крупных прибылей, которые мы накопили по нескольким позициям, мы сократили нашу позицию в Broadcom вдвое в понедельник, зафиксировав при этом огромную прибыль.
С учетом восстановления группы во вторник, мы осуществили продажу Corning, зафиксировав прибыль примерно 74% на акциях, приобретенных в октябре 2025 года.