Մենք ավելացնում ենք տվյալների կենտրոնի մատակարարի բաժնետոմսերը
Մենք գնում ենք 80 բաժնետոմս Corning ընկերությունից մոտ $155.42 գնով: Այս գործարքից հետո Jim Cramer's Charitable Trust-ը կունենա 530 բաժնետոմս GLW, ինչը կբարձրացնի դրա քաշը պորտֆելում 2%-ից 1.70%-ի:
Մենք Corning-ի բաժնետոմսերի գնումը դիտարկել ենք հինգշաբթիից, երբ մեր գնահատականը բարձրացրեցինք մինչև «գնել»՝ իմանալով, որ AI բաժնետոմսերի վաճառքի մեծ մասը ավարտվել է: Մենք վերակառուցում ենք այս փոքր դիրքը, հետևելով հունիսին ավելի բարձր գներով կատարված վաճառքներին:
Corning-ի բաժնետոմսերը հուլիսին գրեթե 46% անկում ունեցան, ինչը ընդգծում է, թե ինչու ենք սիրում կրճատել բաժնետոմսերը, որոնք ունեն արագ աճ: Սակայն բաժնետոմսերը ուժեղ վերականգնվել են մեր գնահատականի բարձրացումից հետո:
Corning-ը հայտարարել է, որ «մտնում է արագ աճի նոր փուլ», որտեղ վաճառքները կաճեն 19% տարեկան միջին աճի տեմպով 2026 թվականի չորրորդ եռամսյակից մինչև 2030 թվականի չորրորդ եռամսյակ:
Corning-ի բաժնետոմսերը նաև աջակցություն են ստանում, քանի որ Reuters-ը հաղորդել է, որ ԱՄՆ-ի Հեռահաղորդակցության հանձնաժողովը պատրաստում է որոշակի չինական տվյալների կենտրոնի բաղադրիչների ներմուծման արգելք:

Мы покупаем 80 акций компании Corning по цене около $155.42. После этой сделки благотворительный фонд Джима Крамера будет владеть 530 акциями GLW, увеличив свою долю в портфеле с 1.70% до 2%:
Мы следили за покупкой акций Corning с четверга, когда повысили нашу оценку до уровня «покупать», узнав, что большая часть принудительной продажи акций AI завершена. Мы восстанавливаем эту небольшую позицию после ряда удачных продаж в июне по постепенно повышающимся ценам:
Акции поставщика дата-центров упали почти на 46% в июле, что подчеркивает, почему мы любим сокращать акции, которые делают параболические движения вверх. Тем не менее, акции значительно восстановились с момента нашего повышения оценки:
Corning заявила, что «входит в новую фазу ускоренного роста», при этом продажи будут расти на 19% в среднем ежегодном темпе с четвертого квартала 2026 года по четвертый квартал 2030 года:
Акции Corning также получают поддержку после того, как Reuters сообщила, что Федеральная комиссия связи разрабатывает запрет на импорт некоторых китайских компонентов для дата-центров: