Մենք ավելացնում ենք տվյալների կենտրոնի մատակարարի բաժնետոմսերը
Մենք գնում ենք 80 բաժնետոմս Corning ընկերությունից մոտ $155.42 գնով: Այս գործարքից հետո Jim Cramer's Charitable Trust-ը կունենա 530 բաժնետոմս GLW, ինչը կբարձրացնի դրա քաշը պորտֆելում 2%-ից 1.70%-ի:
Մենք Corning-ի բաժնետոմսերի գնումը դիտարկել ենք հինգշաբթիից, երբ մեր գնահատականը բարձրացրեցինք մինչև «գնել»՝ իմանալով, որ AI բաժնետոմսերի վաճառքի մեծ մասը ավարտվել է: Մենք վերակառուցում ենք այս փոքր դիրքը, հետևելով հունիսին ավելի բարձր գներով կատարված վաճառքներին:
Corning-ի բաժնետոմսերը հուլիսին գրեթե 46% անկում ունեցան, ինչը ընդգծում է, թե ինչու ենք սիրում կրճատել բաժնետոմսերը, որոնք ունեն արագ աճ: Սակայն բաժնետոմսերը ուժեղ վերականգնվել են մեր գնահատականի բարձրացումից հետո:
Corning-ը հայտարարել է, որ «մտնում է արագ աճի նոր փուլ», որտեղ վաճառքները կաճեն 19% տարեկան միջին աճի տեմպով 2026 թվականի չորրորդ եռամսյակից մինչև 2030 թվականի չորրորդ եռամսյակ:
Corning-ի բաժնետոմսերը նաև աջակցություն են ստանում, քանի որ Reuters-ը հաղորդել է, որ ԱՄՆ-ի Հեռահաղորդակցության հանձնաժողովը պատրաստում է որոշակի չինական տվյալների կենտրոնի բաղադրիչների ներմուծման արգելք:

News | 2026/08/04 15:31
We are buying 80 shares of Corning at roughly $155.42. Following the trade, Jim Cramer's Charitable Trust will own 530 shares of GLW, increasing its weighting in the portfolio to 2% from 1.70%:
We have been eyeing a purchase of Corning shares since Thursday, when we upgraded our rating to a buy-equivalent 1 upon learning that much of the margin-call-related forced selling of AI stocks was over. We are rebuilding this small position following a string of well-timed sales in June at progressively higher prices:
The shares of the data-center supplier fell almost 46% in July, a dramatic decline that underscored why we like to trim stocks that make parabolic moves higher. However, the stock has made a strong move since our upgrade:
Corning stated it is "entering a new phase of accelerating growth," with sales expected to grow at a compound annual growth rate of 19% from the fourth quarter of 2026 to the fourth quarter of 2030:
Corning shares are also getting a boost after Reuters reported that the Federal Communications Commission is drafting a ban on imports of some Chinese data center components: