Շուրջ 20 տարի առաջ Արամ Մնացականյանը մեկնարկեց իր բիզնես գործունեությունը՝ արտադրելով բարձրորակ ներքնակներ։ Սկզբում Արամն աշխատում էր սեփական ձեռքերով պատրաստած մեխանիկական հաստոցով, որն առ այսօր նորագույն հաստոցների կողքին իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում։
Տարիների ընթացքում Արամն ընդլայնում է արտադրական ծավալները, համալրում արտադրությունն ու ավտոմատացնում ներքնակների պատրաստման ամբողջ գործընթացը։ Այժմ Արամ Մնացականյանի Royal Mattresses ընկերությունը պատրաստում է շուրջ 30 տեսակ ներքնակ` էկոնոմ դասից մինչև օրթոպեդիկ, ինչպես նաև բազմատեսակ անկողնային պարագաներ, վերմակներ ու ծածկոցներ:
Royal Mattresses-ի զարգացման ճանապարհին գործընկերներ են դառնում Ակբա բանկն ու լիզինգային շուկայի առաջատար Ակբա լիզինգը, որոնց աջակցությամբ էլ ընկերությունն ընդլայնվում է և արտադրությունը համալրում նորագույն հաստոցներով։
«Ի սկզբանե որոշել էինք արտադրել փափուկ կահույքի համար նախատեսված զսպանակային համակարգեր, և այդ մի զսպանակի պատմությունից սկսվեց մեր բիզնեսն ու վերածվեց ներքնակների, անկողնային պարագաների ու նաև մահճակալների արտադրության։ Ժամանակի ընթացքում, երբ արտադրանքի ծավալները մեծանում էին, անհրաժեշտություն առաջացավ ավտոմատացնել բոլոր գործընթացները։ Այս փուլում մեր գործընկերը դարձավ Ակբա բանկը, որի հետ աշխատում ենք մինչև այսօր։ Տարիներ անց սկսեցինք համագործակցել նաև Ակբա Լիզինգի հետ, որի աջակցությամբ էլ մի քանի հաստոց ձեռք բերեցինք»,- նշում է Royal Mattresses ընկերության տնօրեն Արամ Մնացականյանը։
Royal Mattresses ընկերությունն այժմ ունի չորս խանութ-սրահ Երևանում և Վանաձորում: Ընկերությունը շարունակում է զարգացնել իր արտադրությունն ու ընդլայնել գործունեությունը։

Большой бизнес, созданный собственными руками. Royal Mattresses
Около 20 лет назад Арам Мнацаканян начал свою бизнес-деятельность, производя высококачественные матрасы. Сначала Арам работал на механическом станке, который он сам изготовил, и который до сих пор занимает свое место рядом с современными станками.
С течением лет Арам расширяет производственные объемы, модернизирует производство и автоматизирует весь процесс изготовления матрасов. Сейчас компания Royal Mattresses под руководством Арама Мнацаканяна производит около 30 видов матрасов — от эконом-класса до ортопедических, а также разнообразные постельные принадлежности, одеяла и покрывала.
На пути развития Royal Mattresses партнерами становятся Акба Банк и ведущая лизинговая компания Акба Лизинг, с помощью которых компания расширяется и обновляет производство современными станками.
«Изначально мы решили производить пружинные системы для мягкой мебели, и с этой одной пружины началась наша бизнес-история, которая превратилась в производство матрасов, постельных принадлежностей и также кроватей. Со временем, когда объемы продукции увеличивались, возникла необходимость автоматизировать все процессы. На этом этапе нашим партнером стал Акба Банк, с которым мы работаем до сих пор. Спустя годы мы также начали сотрудничать с Акба Лизингом, с помощью которого мы приобрели несколько станков», — отмечает директор компании Royal Mattresses Арам Мнацаканян.
Сейчас компания Royal Mattresses имеет четыре шоу-рума в Ереване и Ванадзоре. Компания продолжает развивать свое производство и расширять свою деятельность.