Մանրածախ ներդրողները կարող են տուժել նոր փոփոխություններից
Մանրածախ ներդրողները կարող են տուժել Truth API-ի գործարկումից, կորպորատիվ եկամուտների և Ֆեդերալ պահուստային համակարգի հաղորդակցությունների փոփոխություններից:
Տեխնոլոգիական առաջընթացները օգնել են հավասարեցնել խաղադաշտը Մեծ փողոցում և Ուոլ Սթրիթում ներդրողների համար: Բայց այժմ մանրածախ ներդրողների պաշտպանները զգուշացնում են, որ կորպորատիվ եկամուտների, Ֆեդերալ պահուստային համակարգի հաղորդակցությունների և սոցիալական մեդիայի հասանելիության փոփոխությունները կարող են վնասել նրանց:
1. Կորպորատիվ եկամուտների փոփոխություններ
Մայիսին ԱՄՆ-ի արժեթղթերի և փոխառությունների հանձնաժողովը աջակցել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի առաջարկին, ըստ որի՝ հանրային ընկերությունները պետք է հաշվետվություններ ներկայացնեն տարեկան երկու անգամ, այլ ոչ թե քառորդական:
2. Ֆեդերալ պահուստային համակարգի հաղորդակցությունների նվազում
Նոր նախագահ Քևին Ուարշը կրճատել է կենտրոնական բանկի քաղաքականության հանդիպումների հայտարարությունները և հեռացրել առաջիկա կանխատեսումները:
3. Truth API ծառայությունը
Truth Media & Technology Group-ի կողմից Truth API-ի գործարկումը, որը վճարովի տվյալների ծառայություն է, բարձրացրել է մանրածախ ներդրողների մտահոգությունները:

Розничные инвесторы могут пострадать от запуска Truth API, изменений в корпоративных отчетах и коммуникациях Федеральной резервной системы:
Технологические достижения помогли уравнять игровую площадку для инвесторов на Уолл-Стрит и в Мэйн-стрит. Но теперь защитники мелких инвесторов предупреждают, что изменения в корпоративных отчетах, коммуникациях ФРС и доступе к социальным медиа могут навредить им:
1. Изменения в корпоративных отчетах
В мае Комиссия по ценным бумагам и биржам поддержала предложение президента Дональда Трампа о том, чтобы публичные компании отчитывались дважды в год, а не ежеквартально:
2. Снижение коммуникации ФРС
Новый председатель ФРС Кевин Уарш сократил заявления о политике центрального банка и убрал прогнозы:
3. Служба Truth API
Запуск Truth API от Truth Media & Technology Group, который является платной службой данных, вызвал беспокойство среди розничных инвесторов: