Մալդիվների խորհրդարանն ընդունել է օրինագիծ, համաձայն որի՝ օտարերկրյա տուրօպերատորները, տուրիստական գործակալությունները և առցանց ամրագրման համակարգերը պարտավոր կլինեն գրանցվել հանրապետության հարկային ծառայությունում և վճարել զբոսաշրջային հարկ:
Օտարերկրյա տուրօպերատորները, տուրիստական գործակալությունները և օֆշորային ամրագրման հարթակները պետք է գրանցվեն Մալդիվների հարկային ծառայությունում և զբոսաշրջային հարկ վճարեն մալդիվյան ծառայությունների վաճառքի գործարքներից։ Այս բոլոր պահանջներն ուժի մեջ կմտնեն հոկտեմբերին:
Ակնկալվում է, որ նոր հարկը պետբյուջե տարեկան կբերի մոտ 1.6 մլրդ մալդիվյան ռուֆիա, ինչը համարժեք է շուրջ 103.5 մլն դոլարի:

Мальдивы введут налог на зарубежные системы бронирования и туроператоров
Парламент Мальдив принял законопроект, согласно которому иностранные туроператоры, туристические агентства и онлайн-системы бронирования будут обязаны зарегистрироваться в налоговой службе республики и уплачивать туристический налог:
Иностранные туроператоры, туристические агентства и офшорные платформы бронирования должны зарегистрироваться в налоговой службе Мальдив и уплачивать налог с продаж мальдивских услуг. Все эти требования вступят в силу в октябре:
Ожидается, что новый налог принесет в государственный бюджет около 1,6 миллиарда мальдивских руфий, что эквивалентно примерно 103,5 миллиона долларов: