«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 30-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, ընկերության բացահանքի տարածքում տեղի է ունեցել մահվան ելքով պատահար։
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ հանքաքար տեղափոխող մեքենան կողաշրջվել է, ինչի հետևանքով վարորդը մահացել է։
«Դեպքի մասին անմիջապես տեղեկացվել են իրավասու պետական մարմինները։ Դեպքի հանգամանքներն ու պատճառները քննվում են։
ԶՊՄԿ-ն, իրավասու մարմինների իրականացվող քննությանը զուգահեռ, կանցկացնի նաև ներքին հետաքննություն՝ պատահարի պատճառներն ու հանգամանքները պարզելու նպատակով։
Ընկերությունն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում մահացած աշխատակցի ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին։ Ընկերությունը իր բոլոր աշխատակիցներին և կապալառուներին խստագույնս հորդորում է պահպանել անվտանգության բոլոր կանոնները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

The Zangezur Copper-Molybdenum Combine reported that on August 30 at around 14:00, a fatal incident occurred in the company's open-pit area.
According to preliminary information, a truck transporting ore overturned, resulting in the driver's death.
"The relevant state authorities were immediately notified of the incident. The circumstances and causes of the incident are under investigation.
ZPMC will also conduct an internal investigation alongside the investigation carried out by the relevant authorities to determine the causes and circumstances of the incident.
The company expresses its deepest condolences to the family, relatives, and colleagues of the deceased employee. The company strongly urges all its employees and contractors to adhere to all safety regulations," the statement said.