«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 30-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, ընկերության բացահանքի տարածքում տեղի է ունեցել մահվան ելքով պատահար։
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ հանքաքար տեղափոխող մեքենան կողաշրջվել է, ինչի հետևանքով վարորդը մահացել է։
«Դեպքի մասին անմիջապես տեղեկացվել են իրավասու պետական մարմինները։ Դեպքի հանգամանքներն ու պատճառները քննվում են։
ԶՊՄԿ-ն, իրավասու մարմինների իրականացվող քննությանը զուգահեռ, կանցկացնի նաև ներքին հետաքննություն՝ պատահարի պատճառներն ու հանգամանքները պարզելու նպատակով։
Ընկերությունն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում մահացած աշխատակցի ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին։ Ընկերությունը իր բոլոր աշխատակիցներին և կապալառուներին խստագույնս հորդորում է պահպանել անվտանգության բոլոր կանոնները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Компания «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» сообщила, что 30 августа в 14:00 на территории открытого карьера компании произошел смертельный случай.
По предварительной информации, грузовик, перевозивший руду, перевернулся, в результате чего водитель погиб.
«О происшествии немедленно уведомлены компетентные государственные органы. Обстоятельства и причины происшествия расследуются.
ЗПМК, наряду с расследованием, проводимым компетентными органами, также проведет внутреннее расследование с целью выяснения причин и обстоятельств происшествия.
Компания выражает свои глубокие соболезнования семье, близким и коллегам погибшего сотрудника. Компания настоятельно призывает всех своих сотрудников и подрядчиков соблюдать все правила безопасности», - говорится в сообщении.