Լիբանանում տների գները Հայաստանից բարձր են եղել. Կարապետյան
«Կոլեգաներից և մեր պատգամավորներից հարցեր են հնչում, թե ինչ կլինի, եթե երկիրը սնանկություն հայտարարի։ Երկիր կմտնի միջազգային ֆինանսավորում, ֆինանսական կառույցների կառավարում, միջազգային ֆինանսական կառույցները կսկսեն թելադրել մեզ՝ ինչ հարկեր, ինչ աշխատավարձեր տալ կամ չտալ»,- այս մասին ԱԺ-ում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ դա եղել է Լիբանանի, Հունաստանի օրինակով։ Ըստ նրա, Հունաստանը 15 տարի է ծախսել, որ հետ գա նույն մակարդակին, Լիբանանը դեռ հետ չի գալիս։
«Գիտե՞ք` որքան էին տների գները Լիբանանում մինչև ճգնաժամը։ Հայաստանից անգամներով շատ։ Նույն ակտիվությունն էր, բայց մի բան չկար՝ արդյունաբերություն չկար, գյուղատնտեսությունը չզարգացրին»,- ասել է Նարեկ Կարապետյանը։

Цены на жилье в Ливане были выше, чем в Армении. Карапетян
«Среди коллег и наших депутатов звучат вопросы о том, что будет, если страна объявит банкротство. В страну войдут международные финансирования, управление финансовыми структурами, международные финансовые организации начнут диктовать нам, какие налоги, какие зарплаты давать или не давать», - сказал в Национальном Собрании руководитель фракции «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
Он отметил, что это было на примере Ливана и Греции. По его словам, Греция потратила 15 лет, чтобы вернуться на тот же уровень, Ливан еще не возвращается.
«Знаете ли вы, сколько стоили дома в Ливане до кризиса? Много раз больше, чем в Армении. Активность была такая же, но не было одного: не было промышленности, сельское хозяйство не развивалось», - сказал Нарек Карапетян.