Ազգային ժողովի՝ օգոստոսի 21-ի նիստում Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Լիլիթ Մինասյանը ներկայացրել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի ընտրության քվեարկության արդյունքները։ Այս մասին հաղորդում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը։
«Հիշեցնենք, որ այդ պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել էր Լիանա Մանուկյանի թեկնածությունը։
Լիլիթ Մինասյանի տեղեկացմամբ՝ քվեարկությանը մասնակցել է 96 պատգամավոր:
Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ կողմ՝ 57, դեմ՝ 39։ Ըստ այդմ, Լիանա Մանուկյանն ընտրվել է Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ»,- ասված է հաղորդագրությունում։

During the National Assembly session on August 21, the Chair of the Accounting Committee, Lilit Minasyan, presented the results of the voting for the Chair of the Permanent Committee on Financial and Budgetary Issues. This was reported by the press service of the National Assembly.
“It should be noted that the candidacy of Liana Manukyan was proposed by the ‘Strong Armenia’ faction.
According to Lilit Minasyan, 96 deputies participated in the voting:
The votes were distributed as follows: in favor — 57, against — 39. Thus, Liana Manukyan was elected Chair of the Permanent Committee on Financial and Budgetary Issues,” the statement said.