Կոնվերս Բանկը հայտարարում է ՀՀ դրամով պարտատոմսերի տեղաբաշխման հաջող ավարտի մասին։ Այսօր՝ օգոստոսի 26-ին մեկնարկած թողարկումն արժանացավ ներդրողների բարձր հետաքրքրությանը. 2 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով, 9.5 % արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը տեղաբաշխվեցին գերարագ՝ ընդամենը 55 րոպեում:
Շարունակվում է Բանկի ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը՝ 5 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով, 5% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Պարտատոմսերը կարող եք արագ ու հարմարավետ ձեռք բերել Converse Mobile հավելվածով և Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերում։ Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն Հայաստանի ֆոնդային բորսայում:

Converse Bank объявляет об успешном завершении распределения облигаций в армянских драмах. Выпуск, начавшийся сегодня, 26 августа, вызвал высокий интерес со стороны инвесторов: облигации на общую сумму 2 млрд драмов с купонной доходностью 9,5% были распределены за рекордные 55 минут.
Продолжается распределение долларовых облигаций банка на сумму 5 млн долларов с купонной доходностью 5%.
Облигации можно быстро и удобно приобрести через приложение Converse Mobile и в филиалах Converse Bank. После завершения распределения облигации будут котироваться на фондовой бирже Армении.
С программным проспектом облигаций, окончательными условиями выпусков и порядком приобретения можно ознакомиться здесь.