Լուրեր | 2026/08/26 10:36
2026 թվականի օգոստոսի 26-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ը նախատեսվում է տեղաբաշխել 2 մլրդ ՀՀ դրամ և 5 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսեր։
ՀՀ դրամով պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը 9.50% է, իսկ ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերինը՝ 5%։ Շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային։
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել Converse Mobile հավելվածով և Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերում։ Տեղաբաշխման ավարտից հետո դրանք կներկայացվեն Հայաստանի ֆոնդային բորսա՝ ցուցակման։
«Սա 2026 թվականին Կոնվերս Բանկի հերթական ներդրումային առաջարկն է։ ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով համաժամանակյա տեղաբաշխման շնորհիվ Բանկը ներդրողներին հնարավորություն է տալիս դիվերսիֆիկացնել ներդրումային պորտֆելը և ստանալ կանխատեսելի արժեկտրոնային եկամուտ։ Հետագայում ևս շարունակելու ենք հանդես գալ պարտատոմսերի նոր թողարկումներով՝ ընդլայնելով հաճախորդներին առաջարկվող ներդրումային հնարավորությունները և արձագանքելով ներդրումային գործիքների նկատմամբ կայուն հետաքրքրությանը»,- նշել են Բանկում։

Конверс Банк объявляет о начале размещения облигаций в армянских драмах и долларах США.
С 26 августа 2026 года по 30 сентября 2026 года планируется разместить облигации на общую сумму 2 млрд драмов и 5 млн долларов США.
Купонная доходность облигаций в армянских драмах составляет 9.50%, а в долларах США — 5%. Срок обращения составляет 36 месяцев, периодичность выплаты купонов — полугодовая.
Облигации можно приобрести через приложение Converse Mobile и в филиалах Конверс Банка. По окончании размещения они будут представлены на фондовой бирже Армении для листинга.
«Это очередное инвестиционное предложение Конверс Банка в 2026 году. Благодаря одновременному размещению облигаций в армянских драмах и долларах США, Банк предоставляет инвесторам возможность диверсифицировать инвестиционный портфель и получать предсказуемый купонный доход. В дальнейшем мы продолжим выпуск новых облигаций, расширяя инвестиционные возможности для клиентов и реагируя на устойчивый интерес к инвестиционным инструментам», — отметили в Банке.
С программным проспектом облигаций, окончательными условиями выпусков и порядком приобретения можно ознакомиться здесь: