Կոնեկտիկուտի 1-ին կոնգրեսական շրջանից ընտրված նախկին քաղաքապետ Լյուկ Բրոնինը հաղթել է Ջոն Լարսոնին, ով սոցիալական ապահովության հարցերով Կոնգրեսի Ways and Means ենթահանձնաժողովի նախագահն էր:
Լարսոնը, ով 14 ժամկետ է ծառայել Կոնգրեսում, հայտարարել է, որ իրեն "հիասթափված" է զգում, սակայն պատրաստ է շարունակել պայքարը սոցիալական ապահովության համար:
Սոցիալական ապահովության 2100 օրենքը, որը Լարսոնը տարիներ շարունակ առաջադրել է, նախատեսում է սոցիալական ապահովության նպաստների ընդլայնում:
Նախագծի նպատակն է լուծել սոցիալական ապահովության ֆինանսավորման խնդիրները, որոնք կարող են առաջանալ 2032 թվականին:

Результаты первичных выборов в Коннектикуте и будущее социального обеспечения
Люк Брони, бывший мэр Хартфорда, победил Джона Ларсона, который был председателем подкомитета по социальному обеспечению в Конгрессе.
Ларсон, который служил 14 сроков в Конгрессе, заявил, что он "разочарован" результатами выборов, но готов продолжать борьбу за социальное обеспечение.
Законопроект о социальном обеспечении 2100, который Ларсон продвигал на протяжении многих лет, предполагает расширение пособий по социальному обеспечению.
Цель законопроекта - решить проблемы финансирования социального обеспечения, которые могут возникнуть в 2032 году.