Կիպրոսի առևտրի և արդյունաբերության պալատը հրավիրել է տեղական ընկերություններին ներդրումային ֆորումի
Կիպրոսի առևտրի և արդյունաբերության պալատը (Keve) տեղեկացրել է տեղական ներմուծողներին, դիստրիբյուտորներին և մանրածախ ցանցերին, որ նրանք կարող են մասնակցել 2026 թվականի միջազգային առևտրի և ներդրումային ֆորումին (ITIF) Հայաստանում:
Ֆորումը տեղի կունենա Երևանում 2026 թվականի հոկտեմբերի 7-9-ը: Այն կազմակերպվում է Հայաստանի ներդրումային խորհրդի կողմից՝ Եվրոպական վերակառուցման և զարգացման բանկի (ԵՎՐԲ) հովանու ներքո:
Միջոցառումը միավորելու է արտասահմանյան ներմուծողներին, դիստրիբյուտորներին, գնորդներին և ներդրողներին՝ հայկական ընկերությունների հետ: Այս տարվա ֆորումի հիմնական ոլորտը սննդի և խմիչքների արտադրությունն է:
Keve-ի տվյալներով, ֆորումը նպատակ ունի խթանել միջազգային առևտրի և ներդրումային համագործակցությունը, տրամադրելով արտասահմանյան ընկերություններին հնարավորություն՝ անմիջականորեն շփվել հայկական բիզնեսի հետ:
ITIF 2026-ի շրջանակներում կգործի Hosted Buyers Programme ծրագիրը, որը թույլ կտա ընտրված արտասահմանյան գնորդներին, դիստրիբյուտորներին և մանրածախ ցանցերի ներկայացուցիչներին անվճար մասնակցել միջոցառմանը: Ընտրությունը կկատարվի կազմակերպիչների կողմից՝ դիմումների և հատուկ գնահատման հիման վրա:

The Cyprus Chamber of Commerce (Keve) has informed local importers, distributors, and retail networks about the opportunity to participate in the International Trade and Investment Forum ITIF 2026 in Armenia:
The forum will take place in Yerevan from October 7-9, 2026. It is organized by the Armenian Investment Council under the auspices of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
The event will bring together foreign importers, distributors, buyers, and investors with Armenian companies. This year's main industry focus of the forum will be food and beverage production.
According to Keve, the forum aims to promote the development of international trade and investment cooperation by providing foreign companies the opportunity to interact directly with Armenian businesses.
As part of ITIF 2026, there will be a Hosted Buyers Programme allowing selected foreign buyers, distributors, and retail representatives to participate in the event for free. Selection will be conducted by the organizers based on applications and special assessments.