Կիպրոսի առևտրի և արդյունաբերության պալատը հրավիրել է տեղական ընկերություններին ներդրումային ֆորումի
Կիպրոսի առևտրի և արդյունաբերության պալատը (Keve) տեղեկացրել է տեղական ներմուծողներին, դիստրիբյուտորներին և մանրածախ ցանցերին, որ նրանք կարող են մասնակցել 2026 թվականի միջազգային առևտրի և ներդրումային ֆորումին (ITIF) Հայաստանում:
Ֆորումը տեղի կունենա Երևանում 2026 թվականի հոկտեմբերի 7-9-ը: Այն կազմակերպվում է Հայաստանի ներդրումային խորհրդի կողմից՝ Եվրոպական վերակառուցման և զարգացման բանկի (ԵՎՐԲ) հովանու ներքո:
Միջոցառումը միավորելու է արտասահմանյան ներմուծողներին, դիստրիբյուտորներին, գնորդներին և ներդրողներին՝ հայկական ընկերությունների հետ: Այս տարվա ֆորումի հիմնական ոլորտը սննդի և խմիչքների արտադրությունն է:
Keve-ի տվյալներով, ֆորումը նպատակ ունի խթանել միջազգային առևտրի և ներդրումային համագործակցությունը, տրամադրելով արտասահմանյան ընկերություններին հնարավորություն՝ անմիջականորեն շփվել հայկական բիզնեսի հետ:
ITIF 2026-ի շրջանակներում կգործի Hosted Buyers Programme ծրագիրը, որը թույլ կտա ընտրված արտասահմանյան գնորդներին, դիստրիբյուտորներին և մանրածախ ցանցերի ներկայացուցիչներին անվճար մասնակցել միջոցառմանը: Ընտրությունը կկատարվի կազմակերպիչների կողմից՝ դիմումների և հատուկ գնահատման հիման վրա:

Торгово-промышленная палата Кипра (Keve) проинформировала местных импортёров, дистрибьюторов и розничные сети о возможности принять участие в Международном торгово-инвестиционном форуме ITIF 2026 в Армении:
Форум пройдёт в Ереване 7–9 октября 2026 года. Его организатором выступает Инвестиционный совет Армении под эгидой Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР).
Мероприятие объединит зарубежных импортёров, дистрибьюторов, закупщиков и инвесторов с армянскими компаниями. Основным отраслевым направлением форума в этом году станет производство продуктов питания и напитков.
По данным Keve, форум призван содействовать развитию международного торгового и инвестиционного сотрудничества, предоставляя иностранным компаниям возможность напрямую взаимодействовать с армянским бизнесом.
В рамках ITIF 2026 будет действовать программа Hosted Buyers Programme, позволяющая отобранным зарубежным закупщикам, дистрибьюторам и представителям розничных сетей бесплатно принять участие в мероприятии. Отбор будет проводиться организаторами на основании заявок и специальной оценки.