«Կիևյան կամրջի վրա ահռելի ծավալի գործ է արվում, բայց եթե հանկարծ ասֆալտի մասով հարց ունեցանք, էլի գումար չենք տալու»:
Այս մասին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասել է քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Կապալառուները այդ աշխատանքը որ անում են, պետք է հասկանան, որ այդ ծավալի աշխատանքից հետո ասֆալտապատումը պետք է լինի իդեալական: Պարտադիր չէ, որ մենք մի քանի անգամ ասենք՝ ժողովո՛ւրդ ջան, ինչ-որ բան շտկեք, որովհետև ի սկզբանե այդ ծավալի աշխատանք անելուց մեր պահանջն այն է, որ վերջում դա իդեալական հարթության ու որակի ասֆալտ լինի: Ի սկզբանե այս հատվածը բոլորին պետք է գրագետ կոմունիկացվի, նույնը վերաբերում է մեր մնացած աշխատանքներին:
Օրինակ՝ Կիևյան կամրջում ահռելի ծավալի գործ է արվում, ոնց որ թե լավ էլ մասնագետներ կան հենց կամրջի մասով, ու եթե վերջում հանկարծ ասֆալտի մասով հարց ունեցանք, էլի գումար չենք տալու: Սա ամենակարևոր դետալն է, այդ կարգի խորքային աշխատանքից հետո պետք է լինի իդեալական ասֆալտ»,- ասել է Ավինյանը:

Renovation works on the Kiev Bridge are ongoing
“A huge amount of work is being done on the Kiev Bridge, but if we have questions about the asphalt, we will not pay again”:
This was stated by the mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, during an operational meeting at the city hall:
“The contractors doing this work must understand that after such a volume of work, the asphalt must be ideal. It is not necessary for us to say several times: 'people, fix something', because from the very beginning our requirement for such a volume of work is that in the end it should be an ideally level and quality asphalt. This section must be communicated properly to everyone from the outset, and the same applies to our other works:
For example, a huge amount of work is being done on the Kiev Bridge, and it seems that there are indeed good specialists there, but if we have questions about the asphalt in the end, we will not pay again. This is the most important detail; after such deep work, the asphalt must be ideal,” Avinyan said: