Կիբեռանվտանգության դասընթացների շրջանավարտները մասնակցում են Ուկոմի «Ջունիոր ակադեմիա» ծրագրին
«Կիբեռանվտանգության կրթական ծրագիրը դպրոցականների համար», որը իրականացվել է Մայկրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի կողմից Ուկոմի աջակցությամբ, շրջանավարտները մասնակցեցին Ուկոմի երկու շաբաթյա «Ջունիոր ակադեմիա» ծրագրին, խորացնելով իրենց գիտելիքները կիբեռանվտանգության ոլորտում և ավելի լավ հասկանալով, թե ինչպես են ժամանակակից տեխնոլոգիաները կիրառվում պրակտիկայում:
Ուկոմի մասնագետները տեսական և գործնական դասեր անցկացրեցին պատանիների համար, ներկայացնելով թիմային աշխատանքի և ճգնաժամային կառավարման սկզբունքները, արդյունավետ հաղորդակցությունը, կիբեռանվտանգության դերը հեռահաղորդակցության ոլորտում, ինչպես նաև մասնագիտական և կարիերայի հնարավորությունները:
«Ջունիոր ակադեմիան» նախատեսված էր որպես շարունակություն «Կիբեռանվտանգության կրթական ծրագրի»։ Դասընթացն ավարտելուց հետո մասնակիցները հետաքրքրված էին Ուկոմի գործունեությամբ և թե ինչպես են իրենց ձեռք բերած գիտելիքները կիրառվում իրական աշխատանքային միջավայրում:
Ուկոմը, Ռալֆ Յիրիկյանի նախաձեռնությամբ, մեկնարկել է երկու շաբաթյա ծրագիրը՝ աջակցելով երիտասարդներին տեղեկացված կարիերայի ընտրություններ կատարելու հարցում: «Ուկոմի համար երիտասարդներին աջակցելը կրթական նախաձեռնություն է, որը ավելի շատ ներդրում է Հայաստանի տեխնոլոգիական ներուժում», - ասաց Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ջունիոր ակադեմիան» Ուկոմի և Մայկրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի համագործակցության ևս մեկ քայլ է, որի նպատակն է երիտասարդների թվային գրագիտության բարձրացումը, տեխնոլոգիական գիտելիքների զարգացումը և երիտասարդներին տեղեկացված կարիերայի ընտրություններ կատարելու հարցում աջակցելը:

Выпускники курса кибербезопасности участвуют в программе «Юниор Академия» от Ucom
Выпускники «Образовательной программы по кибербезопасности для школьников», реализованной Инновационным центром Microsoft при поддержке Ucom, приняли участие в двухнедельной программе «Юниор Академия» от Ucom, углубив свои знания в области кибербезопасности в телекоммуникационном секторе и лучше поняв, как современные технологии применяются на практике.
Специалисты Ucom провели теоретические и практические занятия для подростков, познакомив их с принципами командной работы и управления кризисами, эффективной коммуникацией, ролью кибербезопасности в телекоммуникационном секторе, а также профессиональными и карьерными возможностями в этой отрасли.
«Юниор Академия» была разработана как продолжение «Образовательной программы по кибербезопасности для школьников». По окончании курса участники выразили интерес к тому, как работает Ucom и как применяются полученные знания в реальной рабочей среде.
В ответ на их интерес Ucom запустил двухнедельную программу по инициативе Ральфа Ирикияна, генерального директора Ucom. «Для Ucom поддержка молодежи в принятии обоснованных карьерных решений — это не просто образовательная инициатива, это инвестиция в технологический потенциал Армении», — сказал Ральф Ирикияна.
«Юниор Академия» — это еще один шаг в сотрудничестве между Ucom и Инновационным центром Microsoft, направленный на повышение цифровой грамотности молодежи, развитие их технологических знаний и помощь в принятии обоснованных карьерных решений.