Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության 2026–2031 թվականների ծրագրի նախագիծը։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ծրագրի առաջնահերթություններին, տարբեր ուղղություններով ակնկալվող արդյունքային ցուցանիշներին, նախատեսվող միջոցառումներին և այլ հարցերի։
Քննարկման ընթացքում գերատեսչությունների ղեկավարները հանդես են եկել առաջարկություններով և դիտարկումներով։
Վարչապետը հանձնարարել է սեղմ ժամկետում լրամշակել նախագիծը, որը Կառավարության հավանությանն արժանանալուց հետո կներկայացվի Ազգային ժողով»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Discussion of the Government's 2026-2031 Program Draft Led by Nikol Pashinyan
A meeting chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan was held to discuss the draft program of the Government of the Republic of Armenia for 2026-2031. This was reported by the press service of the government.
"In particular, the priorities of the program, expected results in various directions, planned activities, and other issues were addressed.
During the discussion, heads of departments presented their proposals and comments.
The Prime Minister instructed to finalize the draft in a short time, which will be presented to the National Assembly after being approved by the government," the statement said.