Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության 2026–2031 թվականների ծրագրի նախագիծը։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ծրագրի առաջնահերթություններին, տարբեր ուղղություններով ակնկալվող արդյունքային ցուցանիշներին, նախատեսվող միջոցառումներին և այլ հարցերի։
Քննարկման ընթացքում գերատեսչությունների ղեկավարները հանդես են եկել առաջարկություններով և դիտարկումներով։
Վարչապետը հանձնարարել է սեղմ ժամկետում լրամշակել նախագիծը, որը Կառավարության հավանությանն արժանանալուց հետո կներկայացվի Ազգային ժողով»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Под председательством премьер-министра Никол Пашиняна прошло совещание, на котором был обсужден проект программы правительства Республики Армения на 2026-2031 годы. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
«В частности, были рассмотрены приоритеты программы, ожидаемые результаты по различным направлениям, запланированные мероприятия и другие вопросы.
В ходе обсуждения руководители министерств представили свои предложения и замечания.
Премьер-министр поручил в кратчайшие сроки доработать проект, который после одобрения правительства будет представлен Национальному собранию», - говорится в сообщении.