Նարեկ Կարապետյանը, «Հզոր Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր, հայտարարել է, որ Եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովը, որի նախագահության թեկնածու է առաջադրելու դաշինքը, վերջին հինգ տարիների ընթացքում գրեթե չի գործել, և նրանք ծրագրում են ակտիվացնել դրա գործունեությունը:
Դաշինքը նախատեսում է առաջադրել թեկնածուներ Եվրոպական ինտեգրման և Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պաշտպանության մշտական հանձնաժողովների նախագահության համար:
Կարապետյանը լրագրողներին ասել է, որ հանձնաժողովը հանդիպել է միայն մեկ կամ երկու անգամ տարվա ընթացքում, եթե überhaupt հանդիպել է, հաղորդում է Aysor.am:
«Մենք ակտիվացնելու ենք աշխատանքային գործընթացը և նաև ցույց կտանք մեր հասարակությանը, որ ցանկանում ենք իրական բազմազանություն բերել. Եվրոպայի հետ առևտրի աճ և եվրոպական հաստատությունների տեղայնացում: Մենք ակտիվորեն աշխատելու ենք, որպեսզի մարդիկ տեսնեն, որ միայն մեկ կողմի հետ հարաբերություններ զարգացնելու մասին պնդումները սխալ են», - ընդգծել է Կարապետյանը:
Քաղաքացիական պայմանագիրն ունի 64 տեղ Ազգային ժողովում, «Հզոր Հայաստան» դաշինքը՝ 29, իսկ Հայաստան դաշինքը՝ 12:

Карапетян обещает возродить Комитет по европейской интеграции
Нарек Карапетян, депутат от альянса «Сильная Армения», заявил, что Комитет по европейской интеграции, председатель которого будет выдвинут фракцией, почти не работал в последние пять лет, и они планируют активизировать его деятельность:
Фракция выдвинет кандидатов на посты председателей постоянных комитетов по европейской интеграции и по территориальному управлению, местному самоуправлению, сельскому хозяйству и охране окружающей среды.
Говоря с журналистами, депутат «Сильной Армении» отметил, что комитет собирался всего один или два раза в год, если вообще собирался, сообщает Aysor.am.
«Мы активизируем рабочий процесс и также покажем нашей общественности, что хотим принести настоящую диверсификацию: увеличение торговли с Европой и локализацию европейских институтов. Мы будем активно работать, чтобы люди также увидели, что утверждения о развитии отношений только с одной стороной ошибочны», - подчеркнул Карапетян.
Гражданский договор имеет 64 места в Национальном собрании, «Сильная Армения» - 29, а альянс «Армения» - 12.