Նարեկ Կարապետյանը, «Հզոր Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր, հայտարարել է, որ Եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովը, որի նախագահության թեկնածու է առաջադրելու դաշինքը, վերջին հինգ տարիների ընթացքում գրեթե չի գործել, և նրանք ծրագրում են ակտիվացնել դրա գործունեությունը:
Դաշինքը նախատեսում է առաջադրել թեկնածուներ Եվրոպական ինտեգրման և Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պաշտպանության մշտական հանձնաժողովների նախագահության համար:
Կարապետյանը լրագրողներին ասել է, որ հանձնաժողովը հանդիպել է միայն մեկ կամ երկու անգամ տարվա ընթացքում, եթե überhaupt հանդիպել է, հաղորդում է Aysor.am:
«Մենք ակտիվացնելու ենք աշխատանքային գործընթացը և նաև ցույց կտանք մեր հասարակությանը, որ ցանկանում ենք իրական բազմազանություն բերել. Եվրոպայի հետ առևտրի աճ և եվրոպական հաստատությունների տեղայնացում: Մենք ակտիվորեն աշխատելու ենք, որպեսզի մարդիկ տեսնեն, որ միայն մեկ կողմի հետ հարաբերություններ զարգացնելու մասին պնդումները սխալ են», - ընդգծել է Կարապետյանը:
Քաղաքացիական պայմանագիրն ունի 64 տեղ Ազգային ժողովում, «Հզոր Հայաստան» դաշինքը՝ 29, իսկ Հայաստան դաշինքը՝ 12:

Narek Karapetyan, an MP from the Strong Armenia alliance, stated that the European Integration Committee, whose chair candidate is to be nominated by the faction, has barely operated over the past five years and that they plan to intensify its activities.
The faction will nominate candidates to chair the standing committees on European Integration and on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environmental Protection.
Speaking to reporters, the Strong Armenia MP said the committee had met only once or twice a year, if it had met at all, Aysor.am reported.
“We will intensify the working process and also show our public that we want to bring genuine diversification: increased trade with Europe and localization of European institutions. We will work actively so that people can also see that claims about developing relations with only one side are wrong,” Karapetyan stressed.
Civil Contract holds 64 seats in the National Assembly, Strong Armenia has 29, while the Hayastan alliance holds 12.