«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» հիմնադրամը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» բարեգործական հիմնադրամը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր՝ նպատակ ունենալով աջակցել երիտասարդների կրթական եւ մասնագիտական զարգացմանը՝ նպաստելով նրանց արդյունավետ մուտքին աշխատաշուկա։
«Ապագա» հիմնադրամը 2018 թվականից իրականացնում է առողջապահական, սոցիալական, կրթական եւ մշակութային ծրագրեր Հայաստանի ողջ տարածքում։ 2023 թվականից հիմնադրամն իրականացնում է նաեւ «Կրթությունից աշխատանք՝ մեկ քայլ» ծրագիրը, որի շրջանակում աջակցություն է տրամադրվում բուհերի 4-րդ կուրսի ուսանողներին՝ կրթությունը գործնական փորձի եւ մասնագիտական աշխատանքի հնարավորության վերածելու նպատակով։
Ծրագրի շրջանակում ուսանողները ստանում են ուսման վարձի մասնակի փոխհատուցում, մասնակցում են ոլորտի առաջատար մասնագետների դասընթացներին, անցնում պրակտիկա գործընկեր կազմակերպություններում եւ հնարավորություն ստանում ծրագրի ավարտին աշխատանքի անցնելու։
«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն, միանալով այս նախաձեռնությանը, իր ներդրումն է կատարում երիտասարդների մասնագիտական զարգացման եւ աշխատաշուկայի պահանջներին համապատասխան հմտությունների ձեւավորման գործում։
«Կամուրջ»-ի համար կարեւոր է լինել ոչ միայն ֆինանսական ծառայություններ մատուցող կազմակերպություն, այլեւ այնպիսի նախաձեռնությունների գործընկեր, որոնք ստեղծում են երկարաժամկետ արժեք հասարակության եւ հատկապես երիտասարդների համար։
Հուշագրի շրջանակում «Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» հիմնադրամը կհամագործակցեն՝ երիտասարդների կրթական եւ մասնագիտական հնարավորությունների ընդլայնման, նրանց ներուժի բացահայտման եւ աշխատաշուկա մուտքի խթանման ուղղությամբ։
Այս համագործակցությունը «Կամուրջ»-ի սոցիալական պատասխանատվության եւ մարդկային կապիտալի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնությունների կարեւոր ուղղություններից մեկն է։

«Камурдж» УВК и фонд «Апагa» подписали меморандум о сотрудничестве, целью которого является поддержка образовательного и профессионального развития молодежи, способствуя их эффективному входу на рынок труда.
Фонд «Апагa» с 2018 года реализует программы в области здравоохранения, социальной сферы, образования и культуры по всей территории Армении. С 2023 года фонд также реализует программу «От образования к работе — один шаг», в рамках которой оказывается поддержка студентам 4-го курса вузов для превращения их образования в практический опыт и возможность профессиональной работы.
В рамках программы студенты получают частичное возмещение платы за обучение, участвуют в курсах ведущих специалистов в своей области, проходят практику в партнерских организациях и получают возможность трудоустройства по окончании программы.
Присоединившись к этой инициативе, «Камурдж» УВК вносит свой вклад в профессиональное развитие молодежи и формирование навыков, соответствующих требованиям рынка труда.
Для «Камурдж» важно быть не только организацией, предоставляющей финансовые услуги, но и партнером таких инициатив, которые создают долгосрочную ценность для общества, особенно для молодежи.
В рамках меморандума «Камурдж» УВК и фонд «Апагa» будут сотрудничать в расширении образовательных и профессиональных возможностей молодежи, раскрытии их потенциала и содействии их входу на рынок труда.
Это сотрудничество является одним из важных направлений инициатив «Камурдж» в области социальной ответственности и развития человеческого капитала.