«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» հիմնադրամը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» բարեգործական հիմնադրամը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր՝ նպատակ ունենալով աջակցել երիտասարդների կրթական եւ մասնագիտական զարգացմանը՝ նպաստելով նրանց արդյունավետ մուտքին աշխատաշուկա։
«Ապագա» հիմնադրամը 2018 թվականից իրականացնում է առողջապահական, սոցիալական, կրթական եւ մշակութային ծրագրեր Հայաստանի ողջ տարածքում։ 2023 թվականից հիմնադրամն իրականացնում է նաեւ «Կրթությունից աշխատանք՝ մեկ քայլ» ծրագիրը, որի շրջանակում աջակցություն է տրամադրվում բուհերի 4-րդ կուրսի ուսանողներին՝ կրթությունը գործնական փորձի եւ մասնագիտական աշխատանքի հնարավորության վերածելու նպատակով։
Ծրագրի շրջանակում ուսանողները ստանում են ուսման վարձի մասնակի փոխհատուցում, մասնակցում են ոլորտի առաջատար մասնագետների դասընթացներին, անցնում պրակտիկա գործընկեր կազմակերպություններում եւ հնարավորություն ստանում ծրագրի ավարտին աշխատանքի անցնելու։
«Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն, միանալով այս նախաձեռնությանը, իր ներդրումն է կատարում երիտասարդների մասնագիտական զարգացման եւ աշխատաշուկայի պահանջներին համապատասխան հմտությունների ձեւավորման գործում։
«Կամուրջ»-ի համար կարեւոր է լինել ոչ միայն ֆինանսական ծառայություններ մատուցող կազմակերպություն, այլեւ այնպիսի նախաձեռնությունների գործընկեր, որոնք ստեղծում են երկարաժամկետ արժեք հասարակության եւ հատկապես երիտասարդների համար։
Հուշագրի շրջանակում «Կամուրջ» ՈՒՎԿ-ն եւ «Ապագա» հիմնադրամը կհամագործակցեն՝ երիտասարդների կրթական եւ մասնագիտական հնարավորությունների ընդլայնման, նրանց ներուժի բացահայտման եւ աշխատաշուկա մուտքի խթանման ուղղությամբ։
Այս համագործակցությունը «Կամուրջ»-ի սոցիալական պատասխանատվության եւ մարդկային կապիտալի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնությունների կարեւոր ուղղություններից մեկն է։

Kamoord UWC and the Apaga Foundation have signed a cooperation agreement aimed at supporting the educational and professional development of youth, facilitating their effective entry into the labor market.
The Apaga Foundation has been implementing health, social, educational, and cultural programs throughout Armenia since 2018. Starting in 2023, the foundation also runs the program "From Education to Work - One Step," which provides support to 4th-year university students to transform their education into practical experience and job opportunities.
Under this program, students receive partial reimbursement of tuition fees, participate in courses led by industry experts, undergo internships at partner organizations, and gain opportunities for employment upon completion of the program.
By joining this initiative, Kamoord UWC contributes to the professional development of youth and the formation of skills that meet labor market demands.
For Kamoord, it is important to be not only a financial service provider but also a partner in initiatives that create long-term value for society, especially for young people.
Under the memorandum, Kamoord UWC and the Apaga Foundation will collaborate to expand educational and professional opportunities for youth, uncover their potential, and promote their entry into the labor market.
This cooperation is one of the important directions of Kamoord's initiatives aimed at social responsibility and human capital development.