Քաղաքականության մեջ փոփոխություններ՝ Հայկ Ֆարմանյանի թեկնածության շուրջ
«Ուժեղ Հայաստանը» ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու ներկայացրել է Հայկ Ֆարմանյանին, սակայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արուսյակ Մանավազյանը քննադատել է նրա անցյալը և ներկայիս դիրքորոշումները:
Մանավազյանը նշել է, որ Ֆարմանյանը նախկինում գովերգել է Ռոբերտ Քոչարյանին, իսկ այժմ աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանին, ինչը, ըստ նրա, ցույց է տալիս նրա իրական քաղաքական դեմքը:
«Կարո՞ղ է, եթե 2018-ին համակարգից չհեռանայիք, նաև Նիկոլ Փաշինյանի գովքը անեիք․ սա է ձեր իրական քաղաքական դեմքը և արժեհամակարգը»,- նշել է Մանավազյանը:
Նա նաև ընդգծել է, որ Ֆարմանյանի հայտարարությունները հակասում են տնտեսության դիվերսիֆիկացմանը:
ՔՊ խմբակցության ղեկավարը նշել է, որ քննարկումները շարունակվելու են, և հանձնաժողովը պետք է ղեկավարի մարդ, ով ունի պետական մտածողություն և մակրոտնտեսական գիտելիքներ:

Кандидатура Гайка Фарманяна была представлена для председательства в комиссии по финансовым и бюджетным вопросам Национального Собрания, однако лидер фракции «Гражданский договор» Арусик Манавозян раскритиковала его прошлое и нынешние позиции:
Манавозян отметила, что Фарманян ранее восхвалял Роберта Кочаряна, а теперь поддерживает Николая Пашиняна, что, по ее мнению, демонстрирует его истинное политическое лицо:
«Может быть, если бы вы не ушли из системы в 2018 году, вы бы также восхваляли Николая Пашиняна. Это ваше истинное политическое лицо и ценностная система», - отметила Манавозян:
Она также подчеркнула, что заявления Фарманяна противоречат диверсификации экономики:
Лидер фракции КПП добавила, что обсуждения будут продолжаться, и комиссию должен возглавлять человек, обладающий государственным мышлением и макроэкономическими знаниями: