Քաղաքականության մեջ փոփոխություններ՝ Հայկ Ֆարմանյանի թեկնածության շուրջ
«Ուժեղ Հայաստանը» ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու ներկայացրել է Հայկ Ֆարմանյանին, սակայն «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արուսյակ Մանավազյանը քննադատել է նրա անցյալը և ներկայիս դիրքորոշումները:
Մանավազյանը նշել է, որ Ֆարմանյանը նախկինում գովերգել է Ռոբերտ Քոչարյանին, իսկ այժմ աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանին, ինչը, ըստ նրա, ցույց է տալիս նրա իրական քաղաքական դեմքը:
«Կարո՞ղ է, եթե 2018-ին համակարգից չհեռանայիք, նաև Նիկոլ Փաշինյանի գովքը անեիք․ սա է ձեր իրական քաղաքական դեմքը և արժեհամակարգը»,- նշել է Մանավազյանը:
Նա նաև ընդգծել է, որ Ֆարմանյանի հայտարարությունները հակասում են տնտեսության դիվերսիֆիկացմանը:
ՔՊ խմբակցության ղեկավարը նշել է, որ քննարկումները շարունակվելու են, և հանձնաժողովը պետք է ղեկավարի մարդ, ով ունի պետական մտածողություն և մակրոտնտեսական գիտելիքներ:

News | 2026/08/14 00:00
Hayk Farmanyan has been nominated for the chairmanship of the National Assembly's Financial and Budgetary Affairs Committee, but the leader of the Civil Contract faction, Arusyak Manavazyan, criticized his past and current positions:
Manavazyan noted that Farmanyan previously praised Robert Kocharian and now supports Nikol Pashinyan, which, according to her, shows his true political face:
“Could it be that if you hadn’t left the system in 2018, you would also praise Nikol Pashinyan? This is your true political face and value system,” Manavazyan remarked:
She also emphasized that Farmanyan's statements contradict the diversification of the economy:
The leader of the CP faction added that discussions will continue, and the committee should be led by someone with state thinking and macroeconomic knowledge: