Junius-ի հերթական փուլը ավարտվել է՝ առաջիկայում նոր փուլ
Հայաստանում ավարտվել է Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը, որտեղ մասնակցել են տարբեր տարիքային խմբերի երեխաներ: Մրցույթի ընթացքում նրանք լուծել են մաթեմատիկական խնդիրներ և ձեռք բերել ֆինանսական գիտելիքներ:
IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տատևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ Junius մրցույթին մասնակցելու հետաքրքրությունը շարունակաբար աճում է: «Մրցույթը երեխաներին հնարավորություն է տալիս օգտակար գիտելիքներ ձեռք բերել ֆինանսական ոլորտում և արդյունավետ անցկացնել ամառային արձակուրդները»,- նշել է նա:
Մրցույթի հաղթողները ստացել են արժեքավոր մրցանակներ, որոնք կօգնեն նրանց ապագայում մեծ հաջողություններ գրանցել: Շուտով կհայտարարվի նոր փուլ, որտեղ կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների աշակերտները:
Jidram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան երեխաների համար, որը թույլ է տալիս նրանց օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները:

The latest stage of the Junius financial tournament has concluded in Armenia, with participants from various age groups. During the tournament, they solved mathematical problems and gained financial knowledge.
Tatevik Vardevanyan, head of social responsibility programs at IDBank, noted that interest among schoolchildren in the Junius tournament continues to grow. "By participating in the Junius tournament, children gain useful knowledge in finance and solve mathematical problems. I believe this is a great way to spend summer vacations productively," she stated.
The winners of the tournament received valuable prizes that will help them achieve greater success in the future. Soon, the start of a new stage will be announced, open to students from grades 3 to 8.
The Idram Junior app is designed for users aged 8 to 16, allowing children to use cashless means, make contactless payments, save money, and develop financial literacy.