Junius-ի հերթական փուլը ավարտվել է՝ առաջիկայում նոր փուլ
Հայաստանում ավարտվել է Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը, որտեղ մասնակցել են տարբեր տարիքային խմբերի երեխաներ: Մրցույթի ընթացքում նրանք լուծել են մաթեմատիկական խնդիրներ և ձեռք բերել ֆինանսական գիտելիքներ:
IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տատևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ Junius մրցույթին մասնակցելու հետաքրքրությունը շարունակաբար աճում է: «Մրցույթը երեխաներին հնարավորություն է տալիս օգտակար գիտելիքներ ձեռք բերել ֆինանսական ոլորտում և արդյունավետ անցկացնել ամառային արձակուրդները»,- նշել է նա:
Մրցույթի հաղթողները ստացել են արժեքավոր մրցանակներ, որոնք կօգնեն նրանց ապագայում մեծ հաջողություններ գրանցել: Շուտով կհայտարարվի նոր փուլ, որտեղ կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների աշակերտները:
Jidram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան երեխաների համար, որը թույլ է տալիս նրանց օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները:

Подведены итоги очередного этапа Junius: впереди новый этап
В Армении завершился очередной этап финансового турнира Junius, в котором участвовали дети разных возрастных групп. В ходе турнира они решали математические задачи и получали финансовые знания.
Татевик Вардеванян, руководитель программ социальной ответственности IDBank, отметила, что интерес школьников к турниру Junius продолжает расти. «Участвуя в турнире Junius, дети получают полезные знания в финансовой сфере и решают математические задачи. Считаю, что это прекрасный способ провести летние каникулы с пользой», - сказала она.
Победители турнира получили ценные призы, которые помогут им в будущем достичь больших успехов. Совсем скоро будет объявлено о старте нового этапа, в котором могут участвовать школьники 3-8 классов.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет, позволяя детям использовать безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, копить средства и развивать финансовую грамотность.