Մաթեմատիկական ճշգրիտ հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ ու անսպառ ոգեւորություն․ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցաշարի հերթական մրցափուլը։ Մրցանակների հանդիսավոր հանձնման արարողության ժամանակ տարբեր տարիքային խմբերում առավելագույն բյուրեղներ հավաքած եւ լավագույնը ճանաչված մասնակիցները ստացել են իրենց արժեքավոր մրցանակները։
IDBank-ի եւ Իդրամի Հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը փաստում է՝ երեխաների հետաքրքրությունը գնալով աճում է Junius մրցաշարի նկատմամբ։ «Մասնակցելով Junius մրցաշարին՝ երեխաները ստանում են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ գիտելիքներ եւ լուծում մաթեմատիկական խնդիրներ։ Կարծում եմ՝ սա ամառային արձակուրդներն արդյունավետ անցկացնելու հիանալի տարբերակ է»,- ասել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
Մրցույթի հաղթողները ստացել են մի շարք արժեքավոր մրցանակներ` սկիզբ դնելով ապագա մեծ հաջողություններին։ Junius ֆինանսական մրցաշարի նոր մրցափուլի մեկնարկը կհայտարարվի շատ շուտով։ Մրցաշարին կարող են մասնակցել Հայաստանի 3-8-րդ դասարանների աշակերտները։ Մրցույթում հաղթելու համար անհրաժեշտ է հնարավորինս արագ անցնել 1-ից 50-րդ մրցափուլերը՝ կուտակելով առավելագույն միավորներ։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել եւ զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից եւ անվտանգ գործիքի միջոցով։ Ընկերությունը վերահսկվում է ՀՀ ԿԲ կողմից:

Математические точные расчеты, финансовые навыки и бесконечное вдохновение: завершился очередной этап финансового конкурса Junius. На торжественной церемонии вручения призов участники, собравшие максимальное количество кристаллов в разных возрастных группах, получили свои ценные награды.
Руководитель отдела коммуникаций и социальных программ IDBank и Idram Татевик Вардеваян отметила, что интерес детей к конкурсу Junius растет. «Участвуя в конкурсе Junius, дети получают знания о финансовой сфере и решают математические задачи. Я считаю, что это отличный способ провести летние каникулы с пользой», - сказала Татевик Вардеваян.
Победители конкурса получили ряд ценных призов, что положило начало их будущим большим успехам. Новый этап финансового конкурса Junius будет объявлен очень скоро. В конкурсе могут участвовать ученики 3-8 классов Армении. Для победы в конкурсе необходимо как можно быстрее пройти этапы с 1 по 50, накопив максимальное количество баллов.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте 8-16 лет, которое позволяет детям использовать безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, экономить и развивать финансовую грамотность, а родителям - контролировать финансовые действия детей с помощью современного и безопасного инструмента. Компания находится под контролем Центрального банка РА.