JPMorgan Chase & Co. կարող է դառնալ առաջին բանկը, որը կհասնի $1 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի, ըստ Wells Fargo-ի: Wells Fargo-ն JPMorgan-ի համար գերակշռող գնահատական ունի և վերջերս բարձրացրել է բաժնետոմսի գների նպատակային ցուցանիշը $390-ից $375-ի, ինչը նշանակում է ավելի քան 7% աճ անցած ուրբաթի փակման համեմատ:
«JPM-ի լավագույն դասի ունակությունը ներդրումներ կատարել գերազանց աճի համար կարող է օգնել JPM-ին ոչ միայն անցնել $1 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի շեմը, այլ նաև հասնել $2 տրիլիոնի առաջիկա 7-8 տարիների ընթացքում», - գրել է վերլուծաբան Մայք Մայոն:
«JPMorgan Chase-ը ... գերազանցել է ինչպես հարձակման, այնպես էլ պաշտպանական ոլորտներում վերջին տասնամյակում, որտեղ այն ձեռք է բերել շուկայական բաժնեմաս բոլոր հիմնական բիզնեսներում, միաժամանակ օպտիմալացնելով իր բիզնեսները, ցուցաբերելով կայուն եկամուտներ համեմատաբար այլ գլոբալ բանկերի հետ և ստեղծելով 'դղյակային հաշվեկշիռ' (ինչպես սահմանում է իր CEO-ն)», - գրել է Մայոն:
JPMorgan-ի բաժնետոմսերը վերջին երեք ամսում աճել են 21%, քանի որ բանկն արձանագրել է ռեկորդային շահույթներ, հիմնականում առևտրի և գործարքների աճի շնորհիվ:
«JPMorgan-ը կարող է հասնել $2 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի առաջիկա 7-8 տարիների ընթացքում, հատկապես երբ այն խորացնում է ներդրումները բարձր աճ ունեցող բիզնեսների խմբում», - նշել է Wells Fargo-ն:
«$2 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի հասնելու համար անհրաժեշտ է ավելի շատ EPS աճ, քան վերագնահատում», - գրել է Մայոն:
«JPM-ի թռչող անիվը ինքնաֆինանսավորվող շրջան է, որը հանգեցնում է [Return on Tangible Common Equity] իր կապիտալի ծախսից բարձր, զուգակցված գերազանց վերադարձների նոր ներդրումների հետ», - ավելացրել է վերլուծաբանը:

JPMorgan Chase & Co. is poised to become the first bank to reach a $1 trillion market capitalization, according to Wells Fargo. Wells has an overweight rating on JPMorgan and recently raised its price target on the stock to $390 from $375, implying more than a 7% upside from Friday's close:
“JPM's best-in-class ability to invest for superior growth can not only help JPM surpass the $1T market cap milestone but also to reach $2T over an estimated 7-8 years,” analyst Mike Mayo said in a client report:
“JPMorgan Chase has excelled at both offense and defense over the past decade, gaining market share in all major business lines while optimizing its businesses, showing consistent earnings relative to other global banks, and creating a 'fortress balance sheet' (as defined by its CEO),” Mayo wrote:
Shares of JPMorgan have risen 21% in the past three months as the bank has recorded record profits, largely due to a surge in trading and dealmaking:
Looking farther ahead, JPMorgan could reach a $2 trillion market capitalization in the next seven or eight years, particularly as it deepens its investments across a group of high-growth businesses, according to Wells Fargo:
“Achieving a $2T market cap requires more EPS growth than re-rating,” Mayo wrote, referring to the bank's price-to-earnings ratio and other valuation yardsticks:
“JPM's flywheel is a self-funded loop that results in [Return on Tangible Common Equity] well above its cost of equity,” coupled with reinvestment of outsized returns in branches, bankers technology, and the international business,” the analyst said: