JPMorgan Chase & Co. կարող է դառնալ առաջին բանկը, որը կհասնի $1 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի, ըստ Wells Fargo-ի: Wells Fargo-ն JPMorgan-ի համար գերակշռող գնահատական ունի և վերջերս բարձրացրել է բաժնետոմսի գների նպատակային ցուցանիշը $390-ից $375-ի, ինչը նշանակում է ավելի քան 7% աճ անցած ուրբաթի փակման համեմատ:
«JPM-ի լավագույն դասի ունակությունը ներդրումներ կատարել գերազանց աճի համար կարող է օգնել JPM-ին ոչ միայն անցնել $1 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի շեմը, այլ նաև հասնել $2 տրիլիոնի առաջիկա 7-8 տարիների ընթացքում», - գրել է վերլուծաբան Մայք Մայոն:
«JPMorgan Chase-ը ... գերազանցել է ինչպես հարձակման, այնպես էլ պաշտպանական ոլորտներում վերջին տասնամյակում, որտեղ այն ձեռք է բերել շուկայական բաժնեմաս բոլոր հիմնական բիզնեսներում, միաժամանակ օպտիմալացնելով իր բիզնեսները, ցուցաբերելով կայուն եկամուտներ համեմատաբար այլ գլոբալ բանկերի հետ և ստեղծելով 'դղյակային հաշվեկշիռ' (ինչպես սահմանում է իր CEO-ն)», - գրել է Մայոն:
JPMorgan-ի բաժնետոմսերը վերջին երեք ամսում աճել են 21%, քանի որ բանկն արձանագրել է ռեկորդային շահույթներ, հիմնականում առևտրի և գործարքների աճի շնորհիվ:
«JPMorgan-ը կարող է հասնել $2 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի առաջիկա 7-8 տարիների ընթացքում, հատկապես երբ այն խորացնում է ներդրումները բարձր աճ ունեցող բիզնեսների խմբում», - նշել է Wells Fargo-ն:
«$2 տրիլիոն շուկայական կապիտալիզացիայի հասնելու համար անհրաժեշտ է ավելի շատ EPS աճ, քան վերագնահատում», - գրել է Մայոն:
«JPM-ի թռչող անիվը ինքնաֆինանսավորվող շրջան է, որը հանգեցնում է [Return on Tangible Common Equity] իր կապիտալի ծախսից բարձր, զուգակցված գերազանց վերադարձների նոր ներդրումների հետ», - ավելացրել է վերլուծաբանը:

JPMorgan может стать первым банком с капитализацией в $1 трлн. Следующая цель — $2 трлн
JPMorgan Chase & Co. может стать первым банком, который достигнет рыночной капитализации в $1 трлн, согласно Wells Fargo. Wells имеет рейтинг «перекуплен» для JPMorgan и недавно повысил целевую цену акций до $390 с $375, что предполагает более чем 7% роста по сравнению с закрытием в пятницу:
«Лучшие в своем классе способности JPM инвестировать для достижения превосходного роста могут помочь JPM не только преодолеть рубеж в $1 трлн, но и достичь $2 трлн в течение следующих 7-8 лет», - сказал аналитик Майк Мэйо:
«JPMorgan Chase ... преуспел как в нападении, так и в защите за последнее десятилетие, в течение которого он завоевывал долю рынка во всех основных бизнес-линиях, оптимизируя свои бизнесы, показывая стабильные доходы по сравнению с другими глобальными банками и создавая 'крепкий баланс' (как определяет его CEO)», - написал Мэйо:
Акции JPMorgan выросли на 21% за последние три месяца, так как банк зафиксировал рекордные прибыли, в основном благодаря росту торговли и сделок:
«Смотрим в будущее, JPMorgan может достичь рыночной капитализации в $2 трлн в течение следующих 7-8 лет, особенно когда он углубляет свои инвестиции в группу высокоразвивающихся бизнесов», - отметил Wells Fargo:
«Для достижения капитализации в $2 трлн требуется больше роста EPS, чем переоценка», - написал Мэйо:
«Летательный механизм JPM является самофинансируемым циклом, который приводит к [Return on Tangible Common Equity] значительно выше его стоимости капитала», - добавил аналитик: