CNBC-ի Ջիմ Կրեյմերը նախազգուշացրել է ներդրողներին, որ չափազանց շատ reliance-ը պատմական համեմատությունների վրա կարող է խանգարել նրանց տեսնել, թե ինչ է հիմնովին փոխվել:
- Նա նշել է Nvidia, Cisco և Workday, որպես օրինակներ, որտեղ նա կարծում է, որ կասկածողները կիրառել են անցյալի տեխնոլոգիական ցիկլերի դասեր, որոնք չեն համապատասխանում այսօր գործող ընկերություններին:
Կրեյմերը նշել է, որ ներդրողները պետք է սովորեն անցյալի շուկայի ցիկլերից, սակայն զգուշացրել է, որ չափազանց շատ reliance-ը պատմական համեմատությունների վրա կարող է խանգարել այն, ինչն իրականում փոխվել է:
Նա նշել է Nvidia-ի, Cisco-ի և Workday-ի օրինակները, որտեղ նա կարծում է, որ կասկածողները կիրառել են հին դասեր նոր հանգամանքների վրա:
«Պատմությունը միշտ չէ, որ կրկնվում է, այն միշտ չէ, որ ռիմս է, և երբեմն անհնար է հասկանալ, թե ինչ է տեղի ունենում», - ասել է Կրեյմերը:

Джим Креймер предупреждает инвесторов не бояться прошлых рыночных крахов
Джим Креймер из CNBC предупредил инвесторов о том, что слишком сильная зависимость от исторических сравнений может помешать им увидеть, что на самом деле изменилось:
• Он указал на Nvidia, Cisco и Workday как примеры, где, по его мнению, скептики применяют уроки из прошлых технологических циклов, которые не обязательно подходят для сегодняшних компаний:
Креймер отметил, что инвесторы должны учиться на прошлых рыночных циклах, но предупредил, что слишком сильная зависимость от исторических сравнений может затмить то, что на самом деле изменилось:
Он привел примеры Nvidia, Cisco и Workday, где, по его мнению, скептики применяют старые уроки к новым обстоятельствам:
«История не всегда повторяется, она не всегда рифмуется, и иногда невозможно понять, что происходит», - сказал Креймер: