Իրանյան պատերազմի հետևանքները տարածվում են Մերձավոր Արևելքում
Եմենի Հութիները հայտարարել են, որ հարձակվել են Սաուդյան Արաբիայի Ջազան Raffinery-ի վրա երկու անօդաչու թռչող սարքերով: Սա վերջին շաբաթվա ընթացքում երկրորդ հարձակումն է այդ օբյեկտի վրա, իսկ հուլիսի 25-ից ի վեր երրորդը: Սաուդյան Արաբիան և Aramco-ն դեռ չեն հաստատել հարձակումը:
Իրանը հարձակվել է Միացյալ Արաբական Էմիրությունների ADNOC ընկերության հետ կապված երկու նավերի վրա, երբ նրանք անցնում էին Հորմուզի նեղուցով: Նավերի վրա վնասներ են հասցվել, սակայն վիրավորներ չկան:
ԱՄՆ-ն հայտարարում է, որ կարող է Իրանին շրջափակել անսահմանափակ ժամանակով, սակայն իրավիճակը արդեն լարված է: Պենտագոնը բախվում է կոնգրեսի հարցերին, որոնք վերաբերում են նավի անձնակազմի բարոյականությանը:

Последствия войны с Ираном распространяются по Ближнему Востоку
Хуситы в Йемене заявили, что атаковали нефтеперерабатывающий завод Saudi Aramco в Джазане двумя беспилотниками. Это вторая заявленная атака на этот объект за последнюю неделю и третья с 25 июля. Саудовская Аравия и Aramco пока не подтвердили атаку:
Иран атаковал два судна, связанных с государственным ADNOC ОАЭ, когда они проходили через Ормуз. У судов были незначительные повреждения, но пострадавших нет:
США заявляют, что могут блокировать Иран неопределенно долго, но напряжение уже ощутимо. Пентагон сталкивается с вопросами от Конгресса о моральном состоянии экипажа: