Meta-ին պատկանող Instagram-ը և Facebook-ը շուտով կարգելափակեն երեխաների մուտքը կեսգիշերից հետո և կսահմանափակեն նրանց կողմից սոցիալական ցանցերի օգտագործումը: Սա ԱՄՆ 48 նահանգների հետ կնքված 18 միլիարդ դոլարի (15.4 միլիարդ եվրո) համաձայնագրի մի մասն է:
Այսպիսով, ի՞նչ կնշանակեն Meta-ի երեխաների պաշտպանության նոր կանոնները։ Այսուհետ Instagram-ը և Facebook-ը տարբեր տեսք կունենան և կաշխատեն 18 տարեկանից փոքր բոլոր օգտատերերի համար:
Եվրանյուզի հաղորդմամբ, Meta համաձայնել է գրեթե 18 միլիարդ դոլարի (15.4 միլիարդ եվրո) համաձայնության ԱՄՆ 48 նահանգների հետ, որը, ի թիվս այլ բաների, ներառում էր օրական երկուժամյա սահմանափակում, կեսգիշերից մինչև առավոտյան ժամը 6-ը «արգելափակման» ժամանակահատված և «լայքերի» քանակի թաքցում:
Չորեքշաբթի օրը ձեռք բերված համաձայնագրի համաձայն՝ Meta-ն այս գումարը կվճարի տասը տարվա ընթացքում: Ընկերությունը հայտարարել է, որ նոր անվտանգության միջոցառումները կգործեն միայն ԱՄՆ-ում, և դրանց մեծ մասը ուժի մեջ կմնա տասը տարվա ընթացքում:
Meta-ից նշել են, որ չափահաս օգտատերերը նույնպես կկարողանան միացնել որոշ նոր գործիքներ, ինչպիսիք են ժամանակի սահմանափակման հիշեցումները հավելվածում, սակայն նրանք հասանելիություն չեն ունենա դեռահասների համար նախատեսված կարգավորումների ամբողջական փաթեթին:

Instagram и Facebook, принадлежащие Meta, вскоре заблокируют доступ детей после полуночи и ограничат их использование социальных сетей. Это часть соглашения на 18 миллиардов долларов (15,4 миллиарда евро), заключенного с 48 штатами США:
Что будут означать новые правила защиты детей от Meta? Теперь Instagram и Facebook будут выглядеть иначе и работать для всех пользователей младше 18 лет:
По сообщению Euronews, Meta согласилась на соглашение почти на 18 миллиардов долларов (15,4 миллиарда евро) с 48 штатами США, которое, среди прочего, включает ежедневное двухчасовое ограничение, период блокировки с полуночи до 6 утра и скрытие количества «лайков»:
Согласно соглашению, подписанному в среду, Meta выплатит эту сумму в течение десяти лет. Компания заявила, что новые меры безопасности будут действовать только в США, и большинство из них останется в силе в течение десяти лет:
В Meta отметили, что взрослые пользователи также смогут подключить некоторые новые инструменты, такие как напоминания о лимите времени в приложении, но они не получат доступ ко всему пакету правил, предназначенных для подростков.