«ԻԿՈ ՄԱՇԻՆԵՐԻ» 1.1 միլիարդ դրամի պարտատոմսեր է թողարկում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի նախագահը 2026 թվականի հուլիսի 15-ին N 1/305 Ա որոշմամբ գրանցել է «ԻԿՈ ՄԱՇԻՆԵՐԻ» անվան պարտատոմսերի ծրագրայինProspekt-ը:
«ԻԿՈ ՄԱՇԻՆԵՐԻ» պարտատոմսերի թողարկումը կկատարվի 2026 թվականի օգոստոսի 17-ից մինչև 2026 թվականի հոկտեմբերի 19-ի 16:30-ը:
Պարտատոմսեր ձեռք բերելու համար ներդրողները պետք է լրացնեն և համապատասխան ձևով ներկայացնեն «Cube Invest»-ին դիմում:
Դիմումը լրացնելուց հետո, սակայն ոչ ուշ, քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրը 16:30-ին, իրավաբանական և/կամ ֆիզիկական անձինք, ովքեր ցանկանում են ձեռք բերել պարտատոմսեր, պետք է փոխանցեն միջոցները «Էվոկաբանկ»-ում բացված 1660030016400900 հաշվին:
ԾրագրայինProspekt-ի էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է ներբեռնել https://cubeinvest.am/ կայքից, իսկ թղթային տարբերակները կարելի է ստանալ «Cube Invest»-ի գրասենյակում:

YEREVAN, August 13. /ARKA/. The Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia has registered the program prospectus of the coupon bonds of ICO MACHINERY by decision No. 1/305 A dated July 15, 2026.
The placement of the coupon bonds of ICO MACHINERY will take place from August 17, 2026, to 16:30 on October 19, 2026.
To purchase the bonds, investors must fill out and properly submit an application to Cube Invest.
After filling out the application for purchasing bonds and properly directing it to Cube Invest, but no later than 16:30 on the day of bond acquisition, legal and/or physical persons wishing to purchase bonds must transfer funds to the account 1660030016400900 opened at Evocabank for the issuance, in the amount necessary to acquire the number of bonds specified in the application.
The electronic version of the program prospectus and the final terms of the issuance can be downloaded from https://cubeinvest.am/, and paper versions can be obtained by visiting the office of Cube Invest at 10 Vazgen Sargsyan Street.