Idram և IDBank - կողք կողքի են ստարտափների հետ Seaside Startup Summit-ում
Seaside Startup Summit-ը կրկին միավորել է նորարարական լուծումներ փնտրող ստարտափներին և արդեն կայացած մեծ բիզնեսի ներկայացուցիչներին: Idram և IDBank մենթորները աջակցել են սկսնակ ստարտափներին, օգնելով նրանց հաղթահարել զարգացման դժվարությունները:
Idram-ի և IDBank-ի հիմնական գործընկերների և թվային վճարային նախագծերի ղեկավար Ալբերտ Թունյանը, ինչպես նաև ՄՍԲ-ի ներգրավման բաժնի ղեկավար Ագվան Աբրահամյանը և թիմի զարգացման ղեկավար Այք Մուրադյանը վստահ են, որ շատ հետաքրքիր գաղափարներ շուտով կհայտնվեն հայկական շուկայում:
«Ա重要 է ոչ միայն սիրել սեփական նորարարությունները, այլև հատուկ ուշադրություն դարձնել հաճախորդների գոհունակությանը: Հաճախ հիմնադիրները այնքան են ներգրավվում արտադրանքի ստեղծման մեջ, որ վաճառքները երկրորդ պլան են մղվում: Ուրախալի է, որ այսօր ստարտափները越来越多 են ուշադրություն դարձնում վաճառքներին, ինչը հաջողության գլխավոր բանալին է», - նշել են ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Seaside Startup Summit-ի շրջանակներում IDBank-ի թվային բանկինգի տնօրեն և վարչության անդամ Սերգեյ Աարակելյանը մտել է ժյուրիի կազմ, անձամբ լսելով և գնահատելով ավելի քան 10 ստարտափների ներկայացումները:

Idram и IDBank - рядом со стартапами на Seaside Startup Summit
Seaside Startup Summit снова объединил стартапы, ищущие инновационные решения, и представителей уже состоявшегося крупного бизнеса. Менторы Idram и IDBank поддержали начинающих стартаперов, помогая им преодолеть сложный путь развития.
Руководитель отдела ключевых партнеров и цифровых платежных проектов Idram и IDBank Альберт Тунян, руководитель отдела по привлечению МСБ Агван Абраамян и руководитель по корпоративным бизнес-процессам и развитию команды Айк Мурадян выразили уверенность в том, что многие из интересных идей в ближайшее время выйдут на армянский рынок.
«Важно не только влюбляться в собственные инновации, но и уделять особое внимание удовлетворённости клиентов. Часто основатели настолько увлекаются созданием продукта, что продажи отходят на второй план. Приятно отметить, что сегодня стартапы уделяют всё больше внимания продажам, что и является главным залогом успеха», - отметили представители компаний.
В рамках Seaside Startup Summit директор по цифровому банкингу и член правления IDBank Сергей Аракелян вошел в состав жюри, лично выслушав и оценив питчи более 10 стартапов.
«Участие в Seaside Startup Summit - это лучшая возможность для IDBank познакомиться с новейшими стартапами. Особенно приятно видеть решения в финансовой сфере, основанные на искусственном интеллекте и современных технологических трендах», - подчеркнул Сергей Аракелян.