IDBank-ը և բարեգործական հիմնադրամը «Դэкавва» սկսել են համագործակցություն «Բոկ о бок» ծրագրի շրջանակներում: Այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի աջակցել Արցախից տեղահանված ընտանիքներին, որոնք ապրում են Սևանի համայնքում, որպեսզի նրանք հաղթահարեն տեղահանման հետևանքները և ակտիվորեն մասնակցեն իրենց նոր համայնքի զարգացմանը:
«Դэкавва» հիմնադրամը մասնավոր անձանց հնարավորություն է տալիս նվիրատվություններ կատարել անհրաժեշտ ընտանիքներին, հատկապես Արցախից տեղահանվածներին: IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ «Բոկ о бок» ծրագիրը նպատակ ունի սոցիալ-տնտեսական ինտեգրացիա ապահովել Արցախից տեղահանված ընտանիքների համար՝ ստեղծելով կրթություն ստանալու և աշխատանքի շուկային մուտք գործելու իրական հնարավորություններ:
«Դэкавва» հիմնադրամի համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Ադրիանա Մարուտյանը նշել է, որ այս ծրագիրը ոչ միայն օգնություն է, այլ նաև ներդրում համայնքի ապագայի մեջ:
Նշենք, որ IDBank-ը նախկինում համագործակցության հուշագիր է ստորագրել Երևանի պետական համալսարանի հետ, որի շրջանակներում ֆինանսավորվել է 103 ուսանողի կրթությունը:

Программа «Бок о бок» для семей из Арцаха, проживающих в общине Севан: IDBank
IDBank и благотворительный фонд «Дэкавва» начали сотрудничество в рамках программы «Бок о бок». Эта инициатива направлена на поддержку семей, вынужденно перемещенных из Арцаха и проживающих в общине Севан, чтобы помочь им преодолеть последствия перемещения и стать активными участниками развития своей новой общины.
Фонд «Дэкавва» предоставляет частным лицам возможность делать пожертвования нуждающимся семьям, в частности перемещенным из Арцаха. Руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности IDBank Татевик Вардеванян отметила, что программа «Бок о бок» нацелена на социально-экономическую интеграцию семей, вынужденно перемещенных из Арцаха, посредством создания реальных возможностей для получения образования и доступа к рынку труда.
Сооснователь и исполнительный директор благотворительного фонда «Дэкавва» Адриана Марутян отметила, что эта программа - не просто очередная инициатива по оказанию помощи, а инвестиция в будущее общины.
Напомним, что в рамках программы социальной ответственности «Бок о бок» IDBank ранее подписал меморандум о сотрудничестве с Ереванским государственным университетом, в рамках которого было профинансировано обучение 103 студентов из Арцаха.