IDBank-ը և բարեգործական հիմնադրամը «Դэкавва» սկսել են համագործակցություն «Բոկ о бок» ծրագրի շրջանակներում: Այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի աջակցել Արցախից տեղահանված ընտանիքներին, որոնք ապրում են Սևանի համայնքում, որպեսզի նրանք հաղթահարեն տեղահանման հետևանքները և ակտիվորեն մասնակցեն իրենց նոր համայնքի զարգացմանը:
«Դэкавва» հիմնադրամը մասնավոր անձանց հնարավորություն է տալիս նվիրատվություններ կատարել անհրաժեշտ ընտանիքներին, հատկապես Արցախից տեղահանվածներին: IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է, որ «Բոկ о бок» ծրագիրը նպատակ ունի սոցիալ-տնտեսական ինտեգրացիա ապահովել Արցախից տեղահանված ընտանիքների համար՝ ստեղծելով կրթություն ստանալու և աշխատանքի շուկային մուտք գործելու իրական հնարավորություններ:
«Դэкавва» հիմնադրամի համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Ադրիանա Մարուտյանը նշել է, որ այս ծրագիրը ոչ միայն օգնություն է, այլ նաև ներդրում համայնքի ապագայի մեջ:
Նշենք, որ IDBank-ը նախկինում համագործակցության հուշագիր է ստորագրել Երևանի պետական համալսարանի հետ, որի շրջանակներում ֆինանսավորվել է 103 ուսանողի կրթությունը:

IDBank and the 'Dekavva' Charity Fund have initiated a collaboration under the 'Bok o Bok' program. This initiative aims to support families displaced from Artsakh living in the Sevan community, helping them overcome the challenges of displacement and become active participants in the development of their new community.
The 'Dekavva' Fund provides individuals with the opportunity to make donations to families in need, particularly those displaced from Artsakh. IDBank's head of communications and social responsibility programs, Tatevik Vardevanyan, noted that the 'Bok o Bok' program focuses on the socio-economic integration of families displaced from Artsakh by creating real opportunities for education and access to the labor market.
Co-founder and Executive Director of the 'Dekavva' Charity Fund, Adriana Marutyan, emphasized that this program is not just another aid initiative but an investment in the community's future.
It is worth noting that under the 'Bok o Bok' social responsibility program, IDBank previously signed a memorandum of cooperation with Yerevan State University, financing the education of 103 students from Artsakh.