Հարավկորեական ավտոարտադրող Hyundai-ն ԱՄՆ-ի շուկայի համար ներկայացրել է Genesis GV90 նոր ֆլագմանային ամբողջությամբ էլեկտրական ամենագնացը: Այս մասին հայտնում է CNBC-ն։
Յոթտեղանոց էլեկտրամեքենան կդառնա պրեմիում դասի բրենդի ամենամեծ մոդելը՝ ԱՄՆ-ում դրա ներկայության տասնամյա պատմության ընթացքում։ Ակնկալվում է, որ նոր մոդելը մեծ ամենագնացների հատվածում կմրցակցի Cadillac-ի, Mercedes-Benz-ի և Rivian-ի մոդելների հետ։
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Խոսե Մունյոսը նշել է, որ մոդելի թողարկումը «Genesis-ի համար նոր գլուխ է բացում՝ հիմնվելով համարձակ նորարարությունների փորձի վրա»։ Արտադրությունը կսկսվի Հարավային Կորեայում գտնվող նոր գործարանում, իսկ վաճառքի մեկնարկը նախատեսվում է հաջորդ տարվա սկզբին։
ԱՄՆ-ում էլեկտրամեքենաների վաճառքի աճը դանդաղել է դաշնային աջակցության չեղարկման ֆոնին, որը ներառում էր մինչև 7500 դոլար սուբսիդիաներ՝ էկոլոգիապես մաքուր տրանսպորտային միջոցների գնման համար։ Չնայած դրան՝ ընթացիկ տարվա առաջին վեց ամիսներին ամերիկյան շուկայում Genesis ավտոմեքենաների վաճառքն աճել է 5%-ով՝ հասնելով 39 088 միավորի։ Սա նշանավորում է բրենդի վաճառքների անընդմեջ աճի արդեն 22-րդ ամիսը։

Hyundai представил новый флагманский электрический внедорожник Genesis GV90
Южнокорейский автопроизводитель Hyundai представил новый флагманский полностью электрический внедорожник Genesis GV90 для американского рынка. Об этом сообщает CNBC.
Семиместный электромобиль станет самым большим моделью премиум бренда за десятилетнюю историю его присутствия в США. Ожидается, что новая модель будет конкурировать с моделями Cadillac, Mercedes-Benz и Rivian в сегменте больших внедорожников.
Генеральный директор компании Хосе Муньос отметил, что выпуск модели «открывает новую главу для Genesis, основываясь на опыте смелых инноваций». Производство начнется на новом заводе в Южной Корее, а старт продаж запланирован на начало следующего года.
Рост продаж электромобилей в США замедлился на фоне отмены федеральной поддержки, которая включала субсидии до 7500 долларов на покупку экологически чистых транспортных средств. Тем не менее, за первые шесть месяцев текущего года продажи автомобилей Genesis на американском рынке увеличились на 5%, достигнув 39 088 единиц. Это знаменует собой уже 22-й месяц подряд роста продаж бренда.
Новости автопрома публикуются при поддержке РЕГО ИНШУРАНС, которая предлагает КАСКО страхование. КАСКО поможет сохранить финансовую стабильность в неожиданных ситуациях.