Լուրեր | 2026/08/20 03:00
Այս մինչև յոթ նստատեղ ունեցող EV-ն ներկայացնում է նոր դիզայնի ուղղություն Genesis-ի համար և ընդլայնում է Hyundai-ի լյուքս բրենդի մոդելների շարքը ԱՄՆ-ում:
Genesis GV90-ն ամենամեծ մեքենան է, որը բրենդը առաջարկում է ԱՄՆ շուկայում իր գործունեության 10 տարիների ընթացքում:
Այն սպասվում է, որ մրցելու է Cadillac Vistiq-ի, Escalade IQ-ի, Mercedes-Benz EQS SUV-ի և Rivian R1S-ի հետ մեծ SUV հատվածում:
Hyundai-ի CEO José Muñoz-ը նշել է, որ «Այսօր նշում է Genesis-ի և լյուքս շարժունակության ապագայի նշանակալի ժամանումը»: GV90-ն բացում է նոր էջ Genesis-ի պատմության մեջ:
GV90-ն կարտադրվի Hyundai-ի նոր գործարանում Ուլսանում, Հարավային Կորեայում:
Այն սպասվում է, որ վաճառքի կգա ԱՄՆ-ում հաջորդ տարվա սկզբին:
Genesis-ը դեռ չի հայտարարել, թե GV90-ն հնարավոր է, որ առաջարկվի նաև որպես հիբրիդ կամ գազով աշխատող մեքենա:
Մեքենան հասանելի կլինի երկու տարբերակով՝ GV90 Neolun, որը ներառում է կենտրոնական դռներ, կամ ստանդարտ GV90 մոդելներ:
GV90-ն ունի նոր բարձր կատարողական էլեկտրական շարժիչի համակարգ, որը կարող է հասնել մինչև 490 կիլովատ (660 ձիաուժ) և 800 Նյուտոն-մետր (590 ֆունտ-ֆուտ) պտույտ:

Новый флагман Hyundai — электрический большой внедорожник под названием Genesis GV90:
Этот EV с семью местами представляет собой новое направление дизайна для Genesis и расширяет модельный ряд люксового бренда Hyundai в США:
Genesis GV90 — это самая большая модель, которую бренд предлагает на американском рынке за десять лет своего присутствия:
Ожидается, что он будет конкурировать с Cadillac Vistiq, Escalade IQ, Mercedes-Benz EQS SUV и Rivian R1S в сегменте больших внедорожников:
Генеральный директор Hyundai, Хосе Муньос, отметил, что «сегодня знаменует собой знаковое событие для Genesis и будущее люксовой мобильности»: GV90 открывает новую главу в истории Genesis:
GV90 будет производиться на новом заводе Hyundai в Ульсане, Южная Корея:
Ожидается, что он поступит в продажу в США в начале следующего года:
Genesis пока не сообщил, будет ли GV90 также доступен в виде гибридной или бензиновой модели:
Автомобиль будет доступен в двух вариантах: GV90 Neolun с центральными дверями или стандартные версии GV90:
GV90 оснащен новым высокопроизводительным электрическим мотором мощностью до 490 кВт (660 л.с.) и 800 Нм (590 фунт-фут) крутящего момента: