Հորմուզի ճգնաժամը, որը խաթարել է հեղուկ բնական գազի (LNG) մատակարարումները, դարձնում է ավելի գրավիչ Տանզանիայի $42 միլիարդ արժողությամբ LNG արտահանման նախագիծը: Նորվեգական Equinor ընկերության գործադիր տնօրեն Ֆիլիպ Մաթյոն նշել է, որ այժմ ճիշտ ժամանակն է զարգացնել նախագիծը, քանի որ աշխարհում LNG-ի նոր ծավալների անհրաժեշտություն կա:
Equinor-ը և Shell-ը, որոնք համատեղ ղեկավարում են նախագիծը, տարիներ շարունակ բանակցություններ են վարել Տանզանիայի կառավարության հետ, սակայն դեռևս չեն կարողացել հասնել վերջնական համաձայնության:
Նախագիծը, որը նախատեսում է Տանզանիայի ափին արտահանման տերմինալի կապը բնական գազի հայտնաբերված պաշարների հետ, արդեն մեկ տասնամյակ է, ինչ գտնվում է մշակման փուլում:

The Hormuz crisis, which has disrupted liquefied natural gas (LNG) supplies, makes the $42 billion Tanzania LNG export project more attractive. Philippe Mathieu, Executive Vice President of Equinor, stated that now is a good time to develop the project, as there is a need for new LNG volumes in the market:
Equinor and Shell, the joint operators of the project, have been negotiating with the Tanzanian government for years but have yet to reach a final agreement:
The project, which aims to connect an export terminal to natural gas discoveries off the coast of Tanzania, has been in the works for over a decade: