Հորմուզի ճգնաժամը, որը խաթարել է հեղուկ բնական գազի (LNG) մատակարարումները, դարձնում է ավելի գրավիչ Տանզանիայի $42 միլիարդ արժողությամբ LNG արտահանման նախագիծը: Նորվեգական Equinor ընկերության գործադիր տնօրեն Ֆիլիպ Մաթյոն նշել է, որ այժմ ճիշտ ժամանակն է զարգացնել նախագիծը, քանի որ աշխարհում LNG-ի նոր ծավալների անհրաժեշտություն կա:
Equinor-ը և Shell-ը, որոնք համատեղ ղեկավարում են նախագիծը, տարիներ շարունակ բանակցություններ են վարել Տանզանիայի կառավարության հետ, սակայն դեռևս չեն կարողացել հասնել վերջնական համաձայնության:
Նախագիծը, որը նախատեսում է Տանզանիայի ափին արտահանման տերմինալի կապը բնական գազի հայտնաբերված պաշարների հետ, արդեն մեկ տասնամյակ է, ինչ գտնվում է մշակման փուլում:

Кризис в Ормузе, который нарушил поставки сжиженного природного газа (LNG), делает более привлекательным проект по экспорту LNG в Танзании стоимостью 42 миллиарда долларов. Исполнительный вице-президент компании Equinor Филипп Матье отметил, что сейчас подходящее время для развития проекта, поскольку в мире существует необходимость в новых объемах LNG:
Equinor и Shell, совместно управляющие проектом, на протяжении многих лет ведут переговоры с правительством Танзании, но пока не смогли достичь окончательного соглашения:
Проект, который предполагает соединение терминала для экспорта с обнаруженными запасами природного газа на побережье Танзании, находится в разработке уже более десяти лет: