Home Depot-ն հաստատում է կանխատեսումը 'սառած բնակարանային շուկայի պայմաններում'
Home Depot-ը (HD) երեքշաբթի օրը հաղորդեց, որ երկրորդ ֆինանսական եռամսյակի արդյունքները գերազանցել են Wall Street-ի կանխատեսումները:
«Մենք շարունակում ենք գործել այնպիսի պայմաններում, որոնք ես անվանում եմ 'սառած բնակարանային շուկա', բայց մենք գիտենք, որ մենք շուկայի մասնաբաժին ենք ձեռք բերում և ամեն օր ավելի լավ ենք սպասարկում մեր հաճախորդներին», - ասաց CFO Richard McPhail-ը CNBC-ին:
McPhail-ը նշեց, որ Home Depot-ը տեսել է «համապարփակ ներգրավվածություն» իր կատեգորիաներում, սակայն շուկայում ավելի մեծ անորոշությունը ստիպել է ընկերությանը հաստատել, այլ ոչ թե բարձրացնել իր կանխատեսումը:
«Մենք կենտրոնանում ենք այն ամենի վրա, ինչ կարող ենք վերահսկել», - ասաց McPhail-ը:
Home Depot-ը հաղորդեց, որ երկրորդ եռամսյակում իր եկամուտը կազմել է $47.86 միլիարդ, ինչը 5.7%-ով ավելացել է նախորդ տարվա համեմատ:

"We continue to operate in what I call 'frozen housing market conditions,' but we also know that we're taking share and that we're serving our customers better every day," CFO Richard McPhail told CNBC:
McPhail noted that Home Depot saw "broad engagement" across its categories, but the greater uncertainty in the market led the company to reaffirm rather than raise its guidance:
"We're focused on controlling what we can control," McPhail said:
Home Depot reported that its revenue for the second quarter was $47.86 billion, a 5.7% increase compared to the previous year: