Home Depot-ն հաստատում է կանխատեսումը 'սառած բնակարանային շուկայի պայմաններում'
Home Depot-ը (HD) երեքշաբթի օրը հաղորդեց, որ երկրորդ ֆինանսական եռամսյակի արդյունքները գերազանցել են Wall Street-ի կանխատեսումները:
«Մենք շարունակում ենք գործել այնպիսի պայմաններում, որոնք ես անվանում եմ 'սառած բնակարանային շուկա', բայց մենք գիտենք, որ մենք շուկայի մասնաբաժին ենք ձեռք բերում և ամեն օր ավելի լավ ենք սպասարկում մեր հաճախորդներին», - ասաց CFO Richard McPhail-ը CNBC-ին:
McPhail-ը նշեց, որ Home Depot-ը տեսել է «համապարփակ ներգրավվածություն» իր կատեգորիաներում, սակայն շուկայում ավելի մեծ անորոշությունը ստիպել է ընկերությանը հաստատել, այլ ոչ թե բարձրացնել իր կանխատեսումը:
«Մենք կենտրոնանում ենք այն ամենի վրա, ինչ կարող ենք վերահսկել», - ասաց McPhail-ը:
Home Depot-ը հաղորդեց, որ երկրորդ եռամսյակում իր եկամուտը կազմել է $47.86 միլիարդ, ինչը 5.7%-ով ավելացել է նախորդ տարվա համեմատ:

Home Depot подтверждает прогноз на фоне 'замороженных условий на рынке жилья'
Home Depot (HD) во вторник сообщил, что результаты за второй финансовый квартал превысили ожидания Wall Street:
«Мы продолжаем работать в условиях, которые я называю 'замороженным рынком жилья', но мы знаем, что завоевываем долю рынка и каждый день лучше обслуживаем наших клиентов», - сказал CFO Richard McPhail CNBC:
McPhail отметил, что Home Depot наблюдал «широкое вовлечение» в своих категориях, однако большая неопределенность на рынке заставила компанию подтвердить, а не повысить свои прогнозы:
«Мы сосредоточены на том, что можем контролировать», - сказал McPhail:
Home Depot сообщил, что его доход за второй квартал составил $47.86 миллиарда, что на 5.7% больше по сравнению с прошлым годом: