Հնդկաստանը նախատեսում է übernehmen Վենեսուելայի նավթային հանքավայրերի շահագործումը PDVSA-ից
Հնդկաստանի ONGC ընկերությունը պատրաստվում է վերցնել երկու Վենեսուելայի նավթային նախագծերի շահագործումը PDVSA-ից, ինչը հնարավորություն կտա Հնդկաստանի արտադրողին անմիջական վերահսկողություն ունենալ աշխարհի ամենամեծ ապացուցված նավթային պաշարների նկատմամբ:
ONGC-ն ակնկալում է, որ շուտով կնքվեն նոր համաձայնագրեր Վենեսուելայի նոր նավթային օրենքի շրջանակներում, ինչը թույլ կտա ընկերությանը վերականգնել իր գործունեությունը, որը սահմանափակվել էր ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների պատճառով:
ONGC Videsh-ը ներկայումս 40% բաժնեմաս ունի Սան Կրիստոբալ նավթադաշտում և 18% բաժնեմաս ունի Կարաբոբո-1 ծանր նավթային նախագծում:
Վենեսուելայի նոր նավթային օրենքը առաջարկում է լրացուցիչ խթաններ արտասահմանյան ներդրողների համար, և ONGC-ն վստահ է, որ համաձայնագրերը PDVSA-ից շահագործման փոխանցման վերաբերյալ կարող են շուտով ավարտվել:

Индийская компания ONGC готовится взять под контроль эксплуатацию двух венесуэльских нефтяных проектов у PDVSA, что даст индийскому производителю прямой контроль над активами крупнейших в мире доказанных запасов нефти.
ONGC ожидает подписания новых соглашений в ближайшее время в соответствии с новым нефтяным законом Венесуэлы после многих лет ограничения своей деятельности из-за санкций США.
ONGC Videsh в настоящее время владеет 40% акций в нефтяном месторождении Сан-Кристобаль и 18% в тяжелом нефтяном проекте Карабобо-1.
Новый нефтяной закон Венесуэлы предлагает дополнительные стимулы для иностранных инвесторов, и ONGC уверена, что соглашения о передаче операторства некоторых проектов от PDVSA могут быть завершены в ближайшее время.