Հնդկաստանը դիտարկում է երկու նոր վայրեր ռազմավարական նավթային պահեստները ընդլայնելու համար
Հնդկաստանի պետական վերահսկողության տակ գտնվող Strategic Petroleum Reserves Ltd (ISPRL) կազմակերպությունը ավարտում է երկու նոր ռազմավարական նավթային պահեստների feasibility ուսումնասիրությունները: Այս քայլը նպատակ ունի բարձրացնել երկրի էներգետիկական անվտանգությունը, քանի որ Հնդկաստանը աշխարհի երրորդ ամենամեծ նավթի ներմուծողն է:
ISPRL-ն ուսումնասիրում է Բիկաներ քաղաքում (Ռաջաստան) նոր պահեստի կառուցման հնարավորությունները, իսկ Բինա (Մադհյա Պրադեշ) քաղաքում արդեն ավարտվել է նախնական ուսումնասիրությունը:
Այս երկու նոր պահեստները կավելանան Հնդկաստանի պետական նավթային ընկերության (ONGC) կողմից կառուցվող պահեստի նախագծին, որը նախատեսում է 13 միլիոն բարել նավթի պահեստ:
Հնդկաստանը, որը մեծապես կախված է Մերձավոր Արևելքից, այժմ փորձում է գտնել այլընտրանքներ, որպեսզի ապահովի իր նավթի մատակարարումները:

Индия рассматривает два новых места для расширения стратегических нефтяных резервов
Государственная компания Strategic Petroleum Reserves Ltd (ISPRL) Индии завершает исследование целесообразности строительства двух новых стратегических нефтяных резервов. Этот шаг направлен на повышение энергетической безопасности страны, так как Индия является третьим по величине импортером нефти в мире:
ISPRL изучает возможность строительства нового резервуара в Биканере (штат Раджастхан), а предварительное исследование уже завершено для объекта в Бина (штат Мадхья-Прадеш):
Эти два новых резервуара добавятся к проекту, который реализует государственная нефтяная компания Индии (ONGC) по строительству хранилища в Мангалуру на 13 миллионов баррелей нефти:
Индия, сильно зависимая от поставок из Ближнего Востока, теперь ищет альтернативы для обеспечения своих нефтяных поставок: