Հինգշաբթի օրն CNBC-ի արտադրողները հետևում էին S&P 500-ի երեք օր շարունակ կորուստների ավարտին և ինչն է սպասվում հաջորդ նստաշրջանում:
Կանադայի հետ գործարք
Եթե համաձայնությունը առաջ շարժվի, ապա նոր տուրքերը, որոնք սպառնալիք են ներկայացնում մեր հարևանների նկատմամբ, կփլվեն ինչպես բարակ սառույցը Վապավեկկա լճում Սասկաչևանում: iShares MSCI Կանադայի ETF (EWC) այժմ գտնվում է երկուշաբթի օրվա բարձր կետից: EWC-ն 2026 թվականին աճել է գրեթե 15% և մեկ տարվա ընթացքում՝ շուրջ 32%:
Լագարդի եվրոպական զգուշացումը
Եվրոպական Կենտրոնական բանկի նախագահ Քրիստին Լագարդը չորեքշաբթի օրը նշել է, որ Եվրոպայում մեծ խնդիրներ են սպասվում, որոնք կարող են բացասաբար ազդել տնտեսության վրա՝ կապված ամերիկյան պաշտպանության նվազող ծածկույթի, գլոբալ առևտրում եվրոպական տնտեսական ուժի փոփոխման և արտադրության համար էժան էներգիայի հասանելիության նվազման հետ: Լագարդը նշել է, որ «այս փոփոխությունները միասին ցույց են տալիս, որ Եվրոպայի հետպատերազմյան աճի մոդելը քայքայվում է, և հավանական չէ, որ այն վերադառնա նախկին ձևին»: iShares MSCI Եվրագոտու ETF (EZU) ներկայումս լավ վիճակում է:
Coinbase-ի CEO-ի մեկնաբանությունները
Coinbase-ի CEO Բրայան Արմստրոնգը «Squawk Box»-ում է, որտեղ կքննարկի կրիպտոարժույթները, քանի որ բիթքոյնը մոտենում է $70,000-ին:

Thursday's big stock stories
On Thursday, CNBC producers were watching as the S&P 500 ended a three-day losing streak and what's on the radar for the next session:
A deal with Canada
If an agreement moves forward, it would make a new round of tariffs threatened against our neighbors to the north melt away like a thin sheet of ice on Wapawekka Lake in Saskatchewan. The iShares MSCI Canada ETF (EWC) is just off Monday's high point. The EWC is up almost 15% in 2026 and up around 32% in a year:
Lagarde's European warning
Christine Lagarde, president of the European Central Bank, said Wednesday that she saw big problems in Europe that could have a negative impact on the economy due to the possibility of a shrinking American defense umbrella, the changing face of European economic power in terms of global trade, and less access to cheap energy to power manufacturing. Lagarde stated, "Taken together, these shifts suggest that Europe's post-war growth model is eroding. And it is unlikely to return to the form we once knew": iShares MSCI Eurozone ETF (EZU) is doing quite well:
Coinbase CEO's comments
Coinbase CEO Brian Armstrong is on "Squawk Box" discussing crypto as bitcoin closes back in on $70,000: