Հինգշաբթի օրն CNBC-ի արտադրողները հետևում էին S&P 500-ի երեք օր շարունակ կորուստների ավարտին և ինչն է սպասվում հաջորդ նստաշրջանում:
Կանադայի հետ գործարք
Եթե համաձայնությունը առաջ շարժվի, ապա նոր տուրքերը, որոնք սպառնալիք են ներկայացնում մեր հարևանների նկատմամբ, կփլվեն ինչպես բարակ սառույցը Վապավեկկա լճում Սասկաչևանում: iShares MSCI Կանադայի ETF (EWC) այժմ գտնվում է երկուշաբթի օրվա բարձր կետից: EWC-ն 2026 թվականին աճել է գրեթե 15% և մեկ տարվա ընթացքում՝ շուրջ 32%:
Լագարդի եվրոպական զգուշացումը
Եվրոպական Կենտրոնական բանկի նախագահ Քրիստին Լագարդը չորեքշաբթի օրը նշել է, որ Եվրոպայում մեծ խնդիրներ են սպասվում, որոնք կարող են բացասաբար ազդել տնտեսության վրա՝ կապված ամերիկյան պաշտպանության նվազող ծածկույթի, գլոբալ առևտրում եվրոպական տնտեսական ուժի փոփոխման և արտադրության համար էժան էներգիայի հասանելիության նվազման հետ: Լագարդը նշել է, որ «այս փոփոխությունները միասին ցույց են տալիս, որ Եվրոպայի հետպատերազմյան աճի մոդելը քայքայվում է, և հավանական չէ, որ այն վերադառնա նախկին ձևին»: iShares MSCI Եվրագոտու ETF (EZU) ներկայումս լավ վիճակում է:
Coinbase-ի CEO-ի մեկնաբանությունները
Coinbase-ի CEO Բրայան Արմստրոնգը «Squawk Box»-ում է, որտեղ կքննարկի կրիպտոարժույթները, քանի որ բիթքոյնը մոտենում է $70,000-ին:

В четверг продюсеры CNBC следили за тем, как S&P 500 завершил трехдневную серию потерь, и что ожидается в следующей сессии:
Сделка с Канадой
Если соглашение продвинется, новая угроза тарифов против наших соседей исчезнет, как тонкий слой льда на озере Вапавекка в Саскачеване. iShares MSCI Канада ETF (EWC) сейчас находится недалеко от понедельника. EWC вырос почти на 15% в 2026 году и примерно на 32% за год:
Предупреждение Лагард
Президент Европейского центрального банка Кристин Лагард сообщила в среду о больших проблемах в Европе, которые могут негативно сказаться на экономике из-за возможного сокращения американского оборонительного зонта, изменения экономической силы Европы в глобальной торговле и уменьшения доступа к дешевой энергии для производства. Лагард отметила, что «вместе эти изменения указывают на то, что послевоенная модель роста Европы разрушается, и вряд ли она вернется к прежней форме»: iShares MSCI Eurozone ETF (EZU) в настоящее время в хорошем состоянии:
Комментарии CEO Coinbase
Генеральный директор Coinbase Брайан Армстронг на "Squawk Box", где он обсудит криптовалюты, поскольку биткойн приближается к $70,000: