Հինգ բան, որոնք պետք է իմանալ նախքան բորսայի բացումը
Այսօր, չորեքշաբթի, Moderna-ի բաժնետոմսերը նախքան շուկայի բացումը աճել են 100%-ով, քանի որ ընկերությունը ներկայացրել է իր փորձնական քաղցկեղի պատվաստանյութի դրական արդյունքները:
Ահա հինգ հիմնական բան, որոնք ներդրողները պետք է իմանան՝ սկսելու համար առևտրային օրը:
1. Թափոն կամ գանձ
Աշխարհի տարբեր մասերում պարտատոմսերի եկամտաբերությունները շարունակում են աճել, ինչը ներդրողներին անհանգստացնում է:
• Բարձր եկամտաբերությունները արդեն բարձրացրել են ипотекаի տոկոսադրույքները:
• Ներդրողները զգուշացնում են, որ բարձր կապիտալի ծախսերը կարող են հանգեցնել արհեստական բանականության տվյալների կենտրոնների կառուցման ծախսերի ավելի խիստ վերահսկման:
2. Նոր նպատակ
Target-ը հայտնել է, որ տուրքերից ստացված վերադարձները 752 միլիոն դոլարով բարձրացրել են իր եկամուտները:
3. Լավ հարևան
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կդադարեցնի որոշ կանադական ապրանքների նկատմամբ 50%-անոց տուրքերի ծրագիրը:
4. Բացեք կափարիչը
Ավտոմեքենաների վաճառքի նվազումը ստիպում է ավտոդիլերներին ավելի շատ ուշադրություն դարձնել իրենց մասերի և ծառայությունների բիզնեսին:
5. Այժմ խաղում է
American Airlines-ը նախատեսում է ավելացնել նստատեղերի էկրաններ իր նեղ մարմնով ինքնաթիռների մեծ մասում 2028 թվականից:

Happy Wednesday. Shares of Moderna soared as much as 100% before the bell after the experimental personalized cancer vaccine it developed with Merck showed positive results in its first late-stage trial:
Here are five key things investors need to know to start the trading day:
1. Trash or treasure
Bond yields continued spiking around the globe yesterday, putting investors on edge:
- Higher yields have already pushed up mortgage rates:
- Investors are also warning that elevated capital costs could lead to more scrutiny over spending on the AI data center buildout:
2. New target
Target said this morning that the refunds gave its net earnings a $752 million boost in the second quarter:
3. Like a good neighbor
President Donald Trump said late last night that he would pause his plan for 50% tariffs on certain Canadian goods:
4. Pop the hood
As new vehicle sales show signs of softening, car dealerships are putting more focus on their parts and services businesses:
5. Now playing
American Airlines is planning to add seatback screens to most of its narrow-body fleet starting in 2028: