Հինգ բան, որոնք պետք է իմանալ նախքան բորսայի բացումը
Այսօր, չորեքշաբթի, Moderna-ի բաժնետոմսերը նախքան շուկայի բացումը աճել են 100%-ով, քանի որ ընկերությունը ներկայացրել է իր փորձնական քաղցկեղի պատվաստանյութի դրական արդյունքները:
Ահա հինգ հիմնական բան, որոնք ներդրողները պետք է իմանան՝ սկսելու համար առևտրային օրը:
1. Թափոն կամ գանձ
Աշխարհի տարբեր մասերում պարտատոմսերի եկամտաբերությունները շարունակում են աճել, ինչը ներդրողներին անհանգստացնում է:
• Բարձր եկամտաբերությունները արդեն բարձրացրել են ипотекаի տոկոսադրույքները:
• Ներդրողները զգուշացնում են, որ բարձր կապիտալի ծախսերը կարող են հանգեցնել արհեստական բանականության տվյալների կենտրոնների կառուցման ծախսերի ավելի խիստ վերահսկման:
2. Նոր նպատակ
Target-ը հայտնել է, որ տուրքերից ստացված վերադարձները 752 միլիոն դոլարով բարձրացրել են իր եկամուտները:
3. Լավ հարևան
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կդադարեցնի որոշ կանադական ապրանքների նկատմամբ 50%-անոց տուրքերի ծրագիրը:
4. Բացեք կափարիչը
Ավտոմեքենաների վաճառքի նվազումը ստիպում է ավտոդիլերներին ավելի շատ ուշադրություն դարձնել իրենց մասերի և ծառայությունների բիզնեսին:
5. Այժմ խաղում է
American Airlines-ը նախատեսում է ավելացնել նստատեղերի էկրաններ իր նեղ մարմնով ինքնաթիռների մեծ մասում 2028 թվականից:

Пять вещей, которые нужно знать перед открытием фондового рынка
Сегодня, в среду, акции Moderna выросли на 100% перед открытием рынка, так как компания представила положительные результаты своей экспериментальной вакцины против рака:
Вот пять основных вещей, которые инвесторы должны знать, чтобы начать торговый день:
1. Мусор или сокровище
Доходности облигаций продолжают расти по всему миру, что вызывает беспокойство у инвесторов:
• Высокие доходности уже повысили ипотечные ставки:
• Инвесторы предупреждают, что высокие капитальные затраты могут привести к более строгому контролю за расходами на строительство центров данных ИИ:
2. Новая цель
Target сообщила, что возврат налогов увеличил ее доход на 752 миллиона долларов:
3. Хороший сосед
Президент США Дональд Трамп объявил, что приостановит программу тарифов в 50% на некоторые канадские товары:
4. Откройте капот
Снижение продаж автомобилей заставляет автодилеров уделять больше внимания своему бизнесу по продаже запчастей и услуг:
5. Сейчас в эфире
American Airlines планирует добавить экраны в спинках сидений на большинстве своих узкофюзеляжных самолетов с 2028 года: