ՀՀ կառավարությունը տիրանալու է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի միջոցներին
Ռոման Երիցյանը, ով բռնագաղթել է Արցախից, հայտարարել է, որ ՀՀ կառավարությունը վաղ թե ուշ տիրանալու է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի միջոցներին։ Նա կոչ է անում արցախցիներին, ովքեր ունեն չկատարված պարտավորություններ հիմնադրամի նկատմամբ, դիմել դատարան՝ ստանալու իրենց հասանելիք միջոցները։
«Հարցի լուծումը հնարավոր է միայն դատական ճանապարհով։ Այս պահի դրությամբ ունենք բավարարված և փաստացի կատարված չորս դատական ակտ», - նշել է Երիցյանը։
Նա նաև ընդգծել է, որ ներդրումային հիմնադրամի միջոցները կապ չունեն կուտակային կենսաթոշակների կամ արցախցիների այլ գումարների հետ, և պետական բյուջեի սառեցված միջոցները պետք է բաշխվեն քաղաքական մակարդակով։

The Armenian government will seize the funds of the Artsakh investment fund
Roman Yeritsyan, who has fled from Artsakh, stated that the Armenian government will eventually seize the funds of the Artsakh investment fund. He urges Artsakh residents with outstanding obligations to the fund to go to court to claim their due funds.
“The solution to the issue is only possible through judicial means. Currently, we have four satisfied and actually executed court decisions,” Yeritsyan noted.
He also emphasized that the funds of the investment fund are unrelated to pension savings or other funds of the residents of Artsakh, and the distribution of frozen state budget funds should be resolved at the political level.