ՀՀ գլխավոր դատախազությունը դիմել է վերաքննիչ դատարանին՝ Արցախի սեփականազրկման հարցը արագացնելու համար
Լուրեր | 2026/08/15 10:02
Ռոման Երիցյանը մանրամասնում է դատական գործընթացի արագացման անհրաժեշտությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը գրավոր դիմել է ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանին՝ խնդրելով ավելի արագացնել Արցախի սեփականազրկման հարցը։ Ռոման Երիցյանը նշել է, որ դատարանը արդեն իսկ որոշել էր գործը քննել արագացված կարգով, սակայն գլխավոր դատախազությունը ցանկանում է, որ հարցի լուծումը տրվի գերբնական արագությամբ։

Armenian Prosecutor General's Office Appeals to Court to Expedite the Expropriation Process in Artsakh
News | 2026/08/15 10:02
Roman Yeritsyan explains the need to expedite the judicial process
The Armenian Prosecutor General's Office has formally requested the Court of Appeals to expedite the expropriation process in Artsakh. Roman Yeritsyan stated that the court had already decided to review the case in an expedited manner, but the Prosecutor General's Office seeks a resolution at an extraordinary speed.