ՀՀ գլխավոր դատախազությունը դիմել է վերաքննիչ դատարանին՝ Արցախի սեփականազրկման հարցը արագացնելու համար
Լուրեր | 2026/08/15 10:02
Ռոման Երիցյանը մանրամասնում է դատական գործընթացի արագացման անհրաժեշտությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը գրավոր դիմել է ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանին՝ խնդրելով ավելի արագացնել Արցախի սեփականազրկման հարցը։ Ռոման Երիցյանը նշել է, որ դատարանը արդեն իսկ որոշել էր գործը քննել արագացված կարգով, սակայն գլխավոր դատախազությունը ցանկանում է, որ հարցի լուծումը տրվի գերբնական արագությամբ։

Генеральная прокуратура Армении обратилась в апелляционный суд с просьбой ускорить процесс отчуждения в Арцахе
Новости | 2026/08/15 10:02
Роман Ерицян объясняет необходимость ускорения судебного процесса
Генеральная прокуратура Армении обратилась в апелляционный административный суд с просьбой ускорить процесс отчуждения в Арцахе. Роман Ерицян отметил, что суд уже решил рассмотреть дело в ускоренном порядке, но Генеральная прокуратура хочет, чтобы решение было принято в сверхбыстром режиме.