Ըստ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տրամադրած տվյալների 2026թ.-ի մայիսի դրությամբ Հայաստանի առևտրային բանկերում սպասարկվել է 5,741,686 հաճախորդ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ աճել է 701,324-ով կամ 13․9%-ով։
Նրանցից 5,503,764-ը ֆիզիկական անձինք են, իսկ 237,922-ը՝ իրավաբանական անձինք:
Ըստ ներկայացված վիճակագրության՝ ընթացիկ տարվա մայիս ամսվա դրությամբ բանկերի հաճախորդների հաշիվների քանակը կազմել է 12,600,788։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ աճել է 2,060,119-ով կամ 19․5%-ով։
Մասնավորապես հաշիվներից 12,135,673-ը ֆիզիկական անձանց հաշիվներ են, իսկ իրավաբանական անձանց հաշիվները 465,115-ն են:

В банках Армении на май 2026 года обслуживалось 5,71 млн клиентов
Согласно данным, предоставленным Статистическим комитетом Армении, на май 2026 года в коммерческих банках Армении обслуживалось 5,741,686 клиентов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года число клиентов увеличилось на 701,324 или на 13,9%.
Из них 5,503,764 - физические лица, а 237,922 - юридические лица.
По представленным статистическим данным, на май текущего года количество счетов клиентов в банках составило 12,600,788. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года число счетов увеличилось на 2,060,119 или на 19,5%.
В частности, из счетов 12,135,673 - это счета физических лиц, а счета юридических лиц составляют 465,115.