ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է ԱՄՆ Առևտրի պալատի փոխնախագահի հետ
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Առևտրի պալատի՝ միջազգային գործընկերների հետ հարաբերությունների և Մերձավոր Արևելքի, Թուրքիայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով ավագ փոխնախագահ Քուշ Չոքսիի հետ: Այս մասին հայտնում է Արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Վահան Կոստանյանը և Քուշ Չոքսին քննարկել են առևտրատնտեսական, ինչպես նաև գյուղատնտեսության, էներգետիկիայի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում հարաբերությունների ինստիտուցիոնալացման հեռանկարները։
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններում վերջին տարիներին արձանագրված հաջողություններն ու բարձր մակարդակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների գործնական կյանքի կոչումը»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

10 августа временно исполняющий обязанности заместителя министра иностранных дел Армении Ваган Костанян встретился с вице-президентом Торговой палаты США по международным партнерским отношениям и вопросам Ближнего Востока, Турции и Центральной Азии Кушем Чокси. Об этом сообщает Министерство иностранных дел.
«Ваган Костанян и Куш Чокси обсудили перспективы институционализации отношений в торгово-экономической, а также в сферах сельского хозяйства, энергетики и информационных технологий.
Собеседники отметили достижения, достигнутые за последние годы в двусторонних отношениях между Арменией и США, а также практическую реализацию достигнутых на высоком уровне соглашений», - говорится в сообщении.