ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է ԱՄՆ Առևտրի պալատի փոխնախագահի հետ
Օգոստոսի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Առևտրի պալատի՝ միջազգային գործընկերների հետ հարաբերությունների և Մերձավոր Արևելքի, Թուրքիայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով ավագ փոխնախագահ Քուշ Չոքսիի հետ: Այս մասին հայտնում է Արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Վահան Կոստանյանը և Քուշ Չոքսին քննարկել են առևտրատնտեսական, ինչպես նաև գյուղատնտեսության, էներգետիկիայի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում հարաբերությունների ինստիտուցիոնալացման հեռանկարները։
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններում վերջին տարիներին արձանագրված հաջողություններն ու բարձր մակարդակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների գործնական կյանքի կոչումը»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Armenian Deputy Foreign Minister Meets with U.S. Chamber of Commerce Vice President
On August 10, Vahan Kostanyan, the acting Deputy Foreign Minister of Armenia, met with Kush Choksi, the Senior Vice President of the U.S. Chamber of Commerce for International Partner Relations and the Middle East, Turkey, and Central Asia. This was reported by the Ministry of Foreign Affairs.
“Vahan Kostanyan and Kush Choksi discussed the prospects for institutionalizing relations in trade and economics, as well as in agriculture, energy, and information technology sectors.
The interlocutors emphasized the successes achieved in recent years in Armenia-U.S. bilateral relations and the practical implementation of agreements reached at a high level,” the statement said.