Հստակ մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսահման էնտուզիազմ. «Ջունիուս» ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը ավարտվեց:
Պարգևատրման պաշտոնական արարողության ընթացքում, առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ հավաքած մասնակիցները, ովքեր ճանաչվել են իրենց տարիքային խմբերում լավագույնները, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տաթևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի և Idram-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար, ընդգծեց «Ջունիուս» մրցույթի նկատմամբ երեխաների աճող հետաքրքրությունը:
«Ջունիուս մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են ֆինանսների մասին գիտելիքներ և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ, ինչը հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները արդյունավետ անցկացնելու համար», ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք նշում են նրանց ապագա հաջողությունները:
«Ջունիուս» ֆինանսական մրցույթի նոր փուլը շուտով կհայտարարվի: Ֆինանսական մրցույթը բաց է Հայաստանի դպրոցականների համար, 3-8-րդ դասարանների աշակերտների համար: Հաղթելու համար մասնակիցները պետք է ավարտեն 1-ից 50 մակարդակները հնարավորինս արագ, հավաքելով առավելագույն միավորներ:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել կանխիկ funds, կատարել առանց շփման վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, միաժամանակ տալով ծնողներին հնարավորություն վերահսկելու իրենց երեխաների ֆինանսական գործունեությունը ժամանակակից և անվտանգ գործիքով:

Объявлены результаты турнира «Юниус»: впереди следующий раунд
Точные математические расчеты, финансовые навыки и безграничный энтузиазм: очередной раунд Финансового турнира «Юниус» завершен.
Во время официальной церемонии награждения участники, собравшие наибольшее количество кристаллов и признанные лучшими в своих возрастных группах, получили ценные призы.
Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead 1
Татевик Вардеваян, руководитель программ коммуникации и социальной ответственности в IDBank и Idram, подчеркнула постоянно растущий интерес детей к турниру «Юниус».
«Участвуя в турнире «Юниус», дети получают знания о финансах и решают математические задачи, что является отличным способом продуктивно провести летние каникулы», сказала Татевик Вардеваян.
Победители турнира получили ряд ценных призов, что знаменует начало их будущих успехов.
Запуск нового раунда Финансового турнира будет объявлен очень скоро. Финансовый турнир открыт для школьников Армении в 3-8 классах. Чтобы выиграть, участники должны пройти уровни с 1 по 50 как можно быстрее, зарабатывая максимальное количество очков.
Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead 2
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте 8-16 лет. Оно позволяет детям использовать безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, экономить деньги и развивать финансовую грамотность, предоставляя родителям возможность контролировать финансовую деятельность своих детей с помощью современного и безопасного инструмента.