Հստակ մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսահման էնտուզիազմ. «Ջունիուս» ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը ավարտվեց:
Պարգևատրման պաշտոնական արարողության ընթացքում, առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ հավաքած մասնակիցները, ովքեր ճանաչվել են իրենց տարիքային խմբերում լավագույնները, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տաթևիկ Վարդևանյանը, IDBank-ի և Idram-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար, ընդգծեց «Ջունիուս» մրցույթի նկատմամբ երեխաների աճող հետաքրքրությունը:
«Ջունիուս մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են ֆինանսների մասին գիտելիքներ և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ, ինչը հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները արդյունավետ անցկացնելու համար», ասաց Տաթևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք նշում են նրանց ապագա հաջողությունները:
«Ջունիուս» ֆինանսական մրցույթի նոր փուլը շուտով կհայտարարվի: Ֆինանսական մրցույթը բաց է Հայաստանի դպրոցականների համար, 3-8-րդ դասարանների աշակերտների համար: Հաղթելու համար մասնակիցները պետք է ավարտեն 1-ից 50 մակարդակները հնարավորինս արագ, հավաքելով առավելագույն միավորներ:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել կանխիկ funds, կատարել առանց շփման վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, միաժամանակ տալով ծնողներին հնարավորություն վերահսկելու իրենց երեխաների ֆինանսական գործունեությունը ժամանակակից և անվտանգ գործիքով:

Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead
Precise mathematical calculations, financial skills, and boundless enthusiasm: another round of the Junius Financial Tournament has come to an end.
During the official award ceremony, participants who collected the highest number of crystals and were recognized as the best in their respective age groups received valuable prizes.
Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead 1
Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Social Responsibility Programs at IDBank and Idram, highlighted the steadily growing interest among children in the Junius tournament.
“By participating in the Junius tournament, children gain knowledge about finance and solve mathematical problems, making it a fantastic way to spend the summer holidays productively”, said Tatevik Vardevanyan.
The tournament winners received a range of valuable prizes, marking the beginning of their future success.
The launch of the new round of the Junius Financial Tournament will be announced very soon. The Financial Tournament is open to schoolchildren across Armenia in grades 3-8. To win, participants must complete levels 1 to 50 as fast as possible while earning the maximum number of points.
Results of the Junius Tournament Announced: The Next Round Ahead 2
The Idram Junior app is designed for users aged 8–16. It allows children to use cashless funds, make contactless payments, save money, and develop financial literacy, while giving parents the ability to monitor their children’s financial activities through a modern and secure tool.