Հայտնաբերվել են առանց իրավական հիմքերի վճարովի ավտոկայանատեղի կազմակերպելու թվով 12 դեպքեր
2026 թվականի օգոստոսի 6-ին Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի վարչական տարածքում, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության և Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության գվարդիայի համապատասխան աշխատակիցների կողմից կազմակերպված համատեղ միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել են օրենսդրությամբ սահմանված պահանջների խախտմամբ ծառայություն մատուցելու, մասնավորապես՝ առանց իրավական հիմքերի վճարովի ավտոկայանատեղի կազմակերպելու թվով 12 դեպք:
Այս դեպքերի վերաբերյալ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 162-րդ հոդվածի համաձայն կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ:
Ավելին, տնտեսվարողներին նախազգուշացվել է, որ հաստատված կանոնները խախտելու դեպքում նրանք կարող են ենթարկվել իրավական հետևանքների:

6 августа 2026 года в административном районе Кентрон города Ереван в результате совместных мероприятий, организованных службой охраны общественного порядка аппарата мэрии Еревана и соответствующими сотрудниками полиции, были выявлены 12 случаев оказания услуг с нарушением требований законодательства, а именно — организации платных парковок без правовых оснований.
По данным случаям были составлены соответствующие протоколы в соответствии со статьей 162 Кодекса об административных правонарушениях Республики Армения.
Кроме того, предприниматели были предупреждены о возможных правовых последствиях в случае нарушения установленных правил.