Հայտնաբերվել են առանց իրավական հիմքերի վճարովի ավտոկայանատեղի կազմակերպելու թվով 12 դեպքեր
2026 թվականի օգոստոսի 6-ին Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի վարչական տարածքում, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության և Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության գվարդիայի համապատասխան աշխատակիցների կողմից կազմակերպված համատեղ միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել են օրենսդրությամբ սահմանված պահանջների խախտմամբ ծառայություն մատուցելու, մասնավորապես՝ առանց իրավական հիմքերի վճարովի ավտոկայանատեղի կազմակերպելու թվով 12 դեպք:
Այս դեպքերի վերաբերյալ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 162-րդ հոդվածի համաձայն կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ:
Ավելին, տնտեսվարողներին նախազգուշացվել է, որ հաստատված կանոնները խախտելու դեպքում նրանք կարող են ենթարկվել իրավական հետևանքների:

On August 6, 2026, in the administrative district of Kentron in Yerevan, as a result of joint measures organized by the public order protection service of the Yerevan city hall and the relevant police officers, 12 cases of providing services in violation of legal requirements were discovered, specifically the organization of paid parking without legal grounds.
Relevant reports were drawn up in accordance with Article 162 of the Administrative Offenses Code of the Republic of Armenia regarding these cases.
Additionally, the entrepreneurs were warned about the legal consequences that may arise from violating the established rules.