Հայկական սեղանի խաղերի հաջողության պատմությունը
Դավիթ Հովհաննիսյանի ստեղծած սեղանի խաղերի հաջողության պատմությունը սկսվել է տան հարևանությամբ գտնվող փոքրիկ ավտոտնակից։ Դավիթն ու ընկերներն ուսուցողական խաղեր ստեղծում էին դեռ ուսանողական տարիներից, իսկ պատվերների ավելացմանը զուգահեռ որոշեցին ընդլայնել բիզնեսը։
Այժմ Հոլ ընկերությունը ստեղծում է ժամանցային և ինտելեկտուալ խաղեր՝ նախատեսված տարբեր տարիքային խմբերի համար: Հայկական արտադրության խաղերը զարգացնում են լեզվամտածողությունը, շփման ունակությունները, ուշադրությունը, կողմնորոշվելու հմտությունները, տրամաբանությունն ու աշխարհընկալումը:
Հոլ ընկերության զարգացման գործընկերը դարձավ Ակբա բանկը, որի աջակցությամբ էլ Դավիթը կարողացավ ընդլայնել, այնուհետև տեխնիկապես վերազինել իր բիզնեսը։
«Մեր առաքելությունն է ստեղծել օֆլայն խաղեր, որոնք իրական ժամանակահատվածում մարդկանց միմյանց հետ շփվելու հնարավորություն են տալիս։ Մեր հաջորդ առաքելությունը խաղերի միջոցով ծնող-երեխա կապի ստեղծումն է։ Մի անգամ շատ մեծ պատվեր ունեինք, որի համար մեծ քանակի խաղեր պետք է արտադրեինք, բայց միջոցներ չկային։ Հենց այդ ժամանակահատվածում սկսվեց Ակբայի հետ մեր համագործակցությունը։ Բանկի հետ, բացի բուն համագործակցությունից, նաև այլ ուղղությամբ ենք աշխատում. մասնաճյուղերից մի քանիսում բանկը ցուցադրում է մեր արտադրանքը»,- նշել է Հոլ սեղանի խաղերի հիմնադիր Դավիթ Հովհաննիսյանը։
Ընկերության հաջորդ նպատակը խաղերի արտահանումն է։ Դավիթը և թիմակիցները համոզված են՝ զարգացման հաջորդ հնարավորությունը միջազգային շուկաներ մուտք գործելն է։

История успеха настольных игр, созданных Давидом Ованнисяном, началась в маленьком гараже рядом с домом. Давид и его друзья создавали обучающие игры еще со студенческих лет, и с увеличением заказов они решили расширить бизнес.
Теперь компания Hol создает развлекательные и интеллектуальные игры, предназначенные для разных возрастных групп. Армянские игры развивают языковое мышление, навыки общения, внимание, ориентирование, логику и восприятие мира.
Партнером по развитию компании стал банк Акба, с помощью которого Давид смог расширить и затем технически модернизировать свой бизнес.
«Наша миссия - создавать офлайн-игры, которые позволяют людям общаться друг с другом в реальном времени. Наша следующая задача - создать связь между родителями и детьми через игры. Однажды у нас был очень большой заказ, для которого нужно было произвести много игр, но средств не хватало. Именно в этот период началось наше сотрудничество с Акба. С банком мы работаем не только по основному направлению, но и в других областях: в некоторых филиалах банк демонстрирует нашу продукцию», - отметил основатель настольных игр Hol Давид Ованнисян.
Следующая цель компании - экспорт игр. Давид и его команда уверены, что следующим возможностью для развития является выход на международные рынки.