Հայէկոնոմբանկը կտեղաբաշխի դրամային պարտատոմսեր
Օգոստոսի 28-ից մինչեւ 2027թ. հունվարի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայէկոնոմբանկը կտեղաբաշխի իր կողմից թողարկված դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշը: Բանկից հայտնել են, որ 5 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով դրամային պարտատոմսերը ներառում են 500,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 10,000 դրամ անվանական արժեքով:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը 9.75% է, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս, իսկ պարտատոմսերի մարման ամսաթիվը՝ 28.08.2029թ.: Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում եւ կգնանշվեն շուկա ստեղծողի (Marketmaker) կողմից:
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագրի (գրանցված ՀՀ ԿԲ-ի կողմից) եւ թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել բանկի կայքէջից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով բանկի Գլխամասային գրասենյակ (հասցե՝ ք. Երեւան, Պապ թագավորի 23/1):
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձինք AEB MOBILE հավելվածի կամ AEB ONLINE համակարգի միջոցով, ինչպես նաեւ կարող են մոտենալ Հայէկոնոմբանկի Գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ՝ ներկայացնելով սահմանված կարգով լրացված Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
AEB Mobile հավելվածը կարելի է ներբեռնել այստեղ: Հայէկոնոմբանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից.

С 28 августа по 28 января 2027 года Хайекономбанк разместит очередной транш облигаций в драме. Банк сообщил, что облигации общего объема 5 миллиардов драмов включают 500,000 номинальных, бездокументарных, купонных облигаций номиналом 10,000 драмов:
Годовая доходность купонов облигаций составляет 9.75%, периодичность выплат купонов — полугодовая, срок обращения — 36 месяцев, а дата погашения облигаций — 28.08.2029 года. По окончании размещения облигации будут представлены для листинга на Армянской фондовой бирже и будут котироваться маркетмейкером.
Электронные версии программного проспекта (зарегистрированного Центральным банком РА) и окончательных условий выпуска можно скачать с сайта банка, а бумажный вариант можно приобрести, посетив главный офис банка (адрес: г. Ереван, ул. Папа царя 23/1).
Облигации могут приобретать физические и юридические лица через приложение AEB MOBILE или систему AEB ONLINE, а также могут обратиться в главный офис или любое отделение Хайекономбанка, представив заполненные заявки на приобретение облигаций.