Հայէկոնոմբանկը կտեղաբաշխի դրամային պարտատոմսեր
Օգոստոսի 28-ից մինչեւ 2027թ. հունվարի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայէկոնոմբանկը կտեղաբաշխի իր կողմից թողարկված դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշը: Բանկից հայտնել են, որ 5 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով դրամային պարտատոմսերը ներառում են 500,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 10,000 դրամ անվանական արժեքով:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը 9.75% է, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս, իսկ պարտատոմսերի մարման ամսաթիվը՝ 28.08.2029թ.: Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում եւ կգնանշվեն շուկա ստեղծողի (Marketmaker) կողմից:
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագրի (գրանցված ՀՀ ԿԲ-ի կողմից) եւ թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել բանկի կայքէջից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով բանկի Գլխամասային գրասենյակ (հասցե՝ ք. Երեւան, Պապ թագավորի 23/1):
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձինք AEB MOBILE հավելվածի կամ AEB ONLINE համակարգի միջոցով, ինչպես նաեւ կարող են մոտենալ Հայէկոնոմբանկի Գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ՝ ներկայացնելով սահմանված կարգով լրացված Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
AEB Mobile հավելվածը կարելի է ներբեռնել այստեղ: Հայէկոնոմբանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից.

From August 28 to January 28, 2027, Hayekonombank will distribute its next tranche of dram bonds. The bank has announced that the bonds, with a total volume of 5 billion drams, include 500,000 nominal, non-documentary, coupon bonds with a nominal value of 10,000 drams:
The annual yield of the bonds is 9.75%, the payment frequency of the coupons is semi-annual, the circulation period is 36 months, and the maturity date of the bonds is August 28, 2029. After the distribution is completed, the bonds will be listed on the Armenian Stock Exchange and will be quoted by a market maker.
Electronic versions of the program prospectus (registered by the Central Bank of Armenia) and the final terms of issuance can be downloaded from the bank's website, while the paper version can be purchased by visiting the bank's head office (address: Yerevan, 23/1 Papa King Street).
Bonds can be purchased by individuals and legal entities through the AEB MOBILE application or the AEB ONLINE system, or they can visit the head office or any branch of Hayekonombank, presenting the completed bond purchase application(s).
The AEB Mobile application can be downloaded here. Hayekonombank is regulated by the Central Bank of Armenia.