ԵՐԵՎԱՆ, 24 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Դավիթ Օվանիյանի ստեղծած настольные игры հաջողության պատմությունը սկսվել է փոքրիկ гаражում: Դավիթը և նրա ընկերները ուսանողական տարիներին ստեղծում էին ուսուցողական խաղեր, իսկ պատվերների աճի հետ որոշեցին ընդլայնել բիզնեսը:
Այսօր «Hol» ընկերությունը ստեղծում է զվարճալի և ինտելեկտուալ խաղեր, որոնք նախատեսված են տարբեր տարիքային խմբերի համար: Հայկական արտադրության խաղերը զարգացնում են լեզվաբառական մտածողությունը, հաղորդակցման հմտությունները, ուշադրությունը, կողմնորոշվելու կարողությունը, տրամաբանությունը և աշխարհայացքը:
«Hol» ընկերության զարգացման գործընկերը դարձել է Ակբա բանկը, որի աջակցությամբ Դավիթը կարողացավ ընդլայնել և տեխնիկապես վերազինել իր բիզնեսը:
«Մեր առաքելությունն է ստեղծել օֆլայն խաղեր, որոնք թույլ են տալիս մարդկանց իրական ժամանակում հաղորդակցվել միմյանց հետ: Մեր հաջորդ առաքելությունը ծնողի և երեխայի միջև կապի ձևավորումն է խաղերի միջոցով: Մի անգամ մեզ մոտ շատ մեծ պատվեր էր, որի համար պետք էր արտադրել մեծ քանակությամբ խաղեր, բայց միջոցներ չունեինք: Այդ ժամանակ սկսվեց մեր համագործակցությունը Ակբայի հետ: Բացի այդ, մենք համագործակցում ենք բանկի հետ նաև այլ ուղղությամբ՝ բանկի մի քանի մասնաճյուղերում ներկայացնելով մեր արտադրանքը», - նշեց настольные игр «Hol» հիմնադիր Դավիթ Օվանիյանը:
Ընկերության հաջորդ նպատակը խաղերի արտահանումն է: Դավիթն ու նրա թիմի անդամները վստահ են, որ հաջորդ զարգանալու հնարավորություն կլինի միջազգային շուկաներ դուրս գալը:

Армянский бизнес, основанный в гараже: игры для живого общения при поддержке Акба банка (ВИДЕО)
ЕРЕВАН, 24 августа. /АРКА/. История успеха настольных игр, созданных Давидом Ованнисяном, началась в небольшом гараже рядом с домом. Давид и его друзья создавали обучающие игры еще в студенческие годы: по мере увеличения количества заказов они решили расширить бизнес.
Сейчас компания «Hol» создает развлекательные и интеллектуальные игры, предназначенные для разных возрастных групп. Игры армянского производства развивают языковое мышление, навыки общения, внимание, умение ориентироваться, логику и мировосприятие.
Партнером по развитию компании «Hol» стал Акба банк, при поддержке которого Давид смог расширить, а затем технически переоснастить свой бизнес.
«Наша миссия — создавать офлайн-игры, которые позволяют людям общаться друг с другом в реальном времени. Следующая наша миссия — формирование связи между родителем и ребенком посредством игр. Однажды у нас был очень крупный заказ, для которого нужно было произвести большое количество игр, но средств не было. Именно тогда началось наше сотрудничество с Акба. Помимо собственно сотрудничества, мы работаем с банком и по другому направлению: в нескольких своих филиалах банк представляет нашу продукцию», — отметил основатель компании настольных игр «Hol» Давид Ованнисян.
Следующая цель компании — экспорт игр. Давид и члены его команды уверены: следующая возможность для развития — выход на международные рынки.