Հայաստանի կառավարությունը նախատեսում է 2026-2031 թվականներին կառուցել կամ հիմնանորոգել շուրջ 40 կամուրջ: Այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, երբ ծանոթանում էր Կիևի կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներին, որոնք ավարտվել են երկու շաբաթ առաջ:
Վերջին անգամ Կիևի կամրջի հիմնանորոգում իրականացվել էր 1995 թվականի հուլիս-օգոստոս ամիսներին, երբ լուծվել էին ջրատարի խնդիրները: Այս տարվա հիմնանորոգման համար տրամադրվել է 20 տարվա երաշխիք:
Աշխատանքների պատասխանատուները վարչապետին տեղեկացրել են, որ հիմնանորոգման ընթացքում վերականգնվել են դեֆորմացիոն շղթաները, վերականգնվել և տեղադրվել են ջրատար և հիդրոիզոլացիոն համակարգեր, տեղադրվել են նոր ցինկապատ պատնեշներ:
Վարչապետին պատմել են, որ դեֆորմացիոն շղթաների գոտում առաջին անգամ Հայաստանում օգտագործվել է հատուկ պոլիմերային բետոն, որը նախատեսված է առավելագույնի հասցնելու հարվածային բեռները և տատանումները:

The Armenian government plans to build or overhaul about 40 bridges between 2026 and 2031. This was announced by Prime Minister Nikol Pashinyan during a visit to the capital repairs of the Kiev Bridge, which were completed two weeks ahead of schedule.
The last major renovation of the Kiev Bridge was conducted in July-August 1995 to address drainage issues. A 20-year warranty was provided for this year's repairs.
The responsible parties reported to the Prime Minister that during the capital repairs, deformation joints were restored, drainage and waterproofing systems were installed, and new galvanized railings were put in place.
It was noted that for the first time in Armenia, a special polymer concrete material was used in the deformation joint area, designed to minimize impact loads and vibrations when vehicles pass over the bridge.